- Општина Чајетина са 16 хиљада становника, од којих око 65 одсто представља сеоски живаљ, има око две хиљаде регистрованих пољопривредних газдинстава. То је бројка која варира, али око хиљаду газдинстава је, условно речено, активно, односно има улагања. Општина Чајетина сваке године опредељује врло озбиљан буџет за директне подстицаје у пољопривредној производњи, тако да смо ове године, као и претходних, на располагању имали неких 40 милиона динара који ће бити реализовани кроз три јавна позива, од којих ће последњи бити завршен до средине новембра. То потврђује да су мере тј. директни подстицаји добро опредељени, а да произвођачи живе у селима и да улажу у своја газдинства - изјавио је Марко Марић, директор Златиборског еко аграра.
Мислим да ће и наредне године аграрни буџет бити у истом обиму, подвукао је Марић, а посебно бих поменуо инвестициони део буџета односно све оно што радимо у циљу формирања будућег Агро бизнис центра, чија ће локација бити у Кривој Реци.
Набављена је механизација са свим пропратним машинама адекватна за златиборско брдско-планинско подручје, која стоји на располагању свим становницима општине којима је то потребно и то по субвенционисаним ценама. Пројекат Агро бизнис центра на територији општине Чајетина је једна иновација у Србији, односно за сада је то једини пројекат тог типа на територији целе државе.
Имали смо позиве које смо успешно реализовали и од пољопривредника са територије околних општина, и могу рећи да поседујемо стручан кадар који као саветодавци или консултанти могу дати препоруку за начин обраде земље, за избор семена, за установљавање плодореда, за избор сорти. Са стране струке постоји могућност да сваки захтев реализујемо и са оперативне и са стране употребе механизације, закључио је директор Златиборског еко аграра Марко Марић.