Чајетина на МОСИ: Обезбеђена медаља у тенису, полуфинала у кошарци и одбојци на песку

Тенисери Чајетине

На 59. Међуопштинским омладинским спортским играма у Ужицу репрезентација Чајетине је обезбедила још једну медаљу, у тенису, а два екипна спорта су у полуфиналу.

Тениски тим Чајетине који чине Владимир Живановић, Стефан Рибаћ и Лазар Игњовић је забележио све три победе у групи, против Сјенице, Лучана и Пожеге, па ће у финалу играти за злато против Фоче или домаћина Ужица. Чајетински тенисери су на теренима у Крчагову искористили своје шансе и повољан жреб да сигурном игром обезбеде медаљу.

Каратистиње су освојиле четврто место у категорији ката екипно. Јована Аћимовић, Николина Тодоровић и Вања Мићић су дошле на корак од медаље, у конкуренцији од 13 пријављених тимова у дворани Медицинске школе.

„Трећи пут смо наступили на МОСИ, прошле године смо заузели треће место, ове године смо, нажалост, екипоно четврти. Тим су чиниле три девојке које иначе раде борбе, тако да су се одлично показале у категорији ката. Наравно да четврто место доноси нахгори осећај. Али сам задовољна и поносна сам на њих јер то су девојке које су се бориле до краја. Нисмо могли да наступимо са млађим такмичарима због узрасне категорије која је 13+,“

рекла је Слађана Вуловић, тренер тима Чајетине из карате клуба Рујно. Кошаркаши су другу годину заредом ушли у полуфинале са све три победе и групи. Након победа са двоцифреном разликом против Севојна и Вишеграда, убедљиво је савладано и Горажде у мечу за прво место у групи Д. Екипа Душка Пантовића у петак од 19:15 игра за финале против Бајине Баште, која је у сјајном дербију победила Ужице и тако ушла међу четири најбоља.

Пласман у полуфинале остварен је у одбојци на песку јер је тим који чине Аница Нинчић и сестре Анђела и Исидора Тошић освојио прво место у групи сигурним победама против Колашина и Соколца.

„Противник у полуфиналу ће нам вероватно бити Нови Пазар, и надам се да ћемо поново освојити злато, као прошле године. Већ пар година играмо заједно на песку и добро сарађујемо,“

каже Аница Нинчић која је допринела да се поправи утисак у одбојци на песку јер у одбојци није остварен пласман међу четири најбоља тима. Порази првог дана од Фоче после преокрета и од Соколца су били кобни, а веома подмлађена екипа је успела у трећем колу да савлада Колашин па ће се борити за пласман од 9. до 12. места.

Треће место у групи и ове године су освојили футсалери који су у мечу трећег кола победили Ново Горажде са 3:0, након ремија са Мојковцем и пораза од домаћина Ужица првог дана.

Да подсетимо, чајетински спортисти су освојили три медаље на 59. Играма, и то злато и бронзу у пливању преко Димитрија Мијаиловића и сребро у планинарству.

МОСИ игре су традиционална манифестација која окупља спортисте из општина на  тромеђи Србије, Црне Горе и Босне и Херцеговине, а ове године се око 2500 учесника надмеће у 18 спортова.