Чајетинци успешнији у комшијском дербију; Златибор - Слобода 78-71 (ВИДЕО)

Дуел комшијских клубова у 23. колу Друге лиге припао је домаћем клубу - Златибор је у препуној дворани "Културно спортског центра Чајетина", после више него драматичних 40 минута борбе савладао ужичку Слободу са 78-71 (21-20, 16-20, 17-20, 24-11), дошавши до тринаесте победе у лиги, друге над "комшијама" у овој сезони. Ужичани су, и поред малог броја играча у ротацији, одиграли веома добру утакмицу, укупно гледано били у вођству више од 35 минута, али су у завршници имали мање концентрације. Златибор је водио само у два наврата - на крају прве четвртине и на два минута до краја, што се ипак испоставило као довољно за нови тријумф. Резултатска неизвесност, велики број грешака са обе стране, као и изузетна подршка са трибина обема екипама, потврдиле су овој утакмици епитет дербија кола.

На утакмици је спроведена акција за сакупљање новчане помоћи Соњи Христовски, посредством транспарента Хуманитарне организације Нови Београд, окаченог поред једног од кошева, који је садржао неопходне информације за слање СМС порука.

Гости, који су имали подршку педесетак навијача са трибина, боље су отворили утакмицу. Иако су после само неколико минута остали без повређеног Анђића, водили су до саме завршнице првог периода, када је Петар Марић погодио са 21-20, резултат којим је окончан први период. У резултатски неизвесном другом периоду, Слобода је успела да се избори за три поена предности пред одлазак на одмор (37-40), а занимљиво је истаћи да су се током ове деонице, у једном тренутку у петорци Златибора нашла чак тројица рођених Ужичана - Марић, Мићевић и Мајсторовић. Читаво друго полувреме Златибор је одиграо без повређеног Ђокића. Слобода је успевала да одржи резултатско одстојање, пре свега захваљујући тројкама Оташевића, а Ћирић је у последњој секунди трећег периода погодио тројку од таблу, тако да су гости имали шест поена предности пред последњих десет минута. Више од половине последњег периода Слобода је била у вођству, у 36. минуту је имала прилику и да га увећа, после техничке грешке досуђене клупи Златибора, али то им није пошло за руком и тада је дошло до одређеног пада у њиховој игри, што су домаћи искористили. Поготком Марића Златибор је повео у 38. минуту, што ће се испоставити као пресудан тренутак утакмице. Чајетинци су присебније одиграли завршницу и дошли до петог тријумфа у последњих шест утакмица.

Најефикаснији играч меча био је управо Петар Марић (21 поен, 9 ухваћених лопти), који је играо са повређеном шаком, Дејан Ђокић је због повреде задобијене на самом почетку сусрета укупно играо само 12 минута, али је за то време убацио 11 поена, а двоцифрен је био и Вук Пековић (10 поена, 5 скокова). Код гостију, Јовица Ђокић је 19 поена и девет скокова, Милан Николић је уз 17 поена имао и осам ухваћених лопти, а Немања Арнаутовић је имао учинак од 14 поена и пет скокова.

Комшијски дерби са трибина је пратило више од 400 гледалаца, што је посета незапамћена у скорије време на кошаркашким утакмицама у Чајетини. Тренер гостију, Младен Шекуларац, некадашњи играч и тренер Златибора, дочекан је и испраћен аплаузима присутних гледалаца, а по завршетку утакмице домаћа публика је поздравила и борбене играче Слободе, видно утучене после пораза.

КК Златибор: Тмушић 5, Пековић 10 п. 5ск, Радовић, Нумановић 8, Васић 8, Петронијевић 3, Мајсторовић 3, Ђуричић, Смоловић 5, Марић 21 п. 8 ск, Мићевић 4, Ђокић 11. Тренер: Предраг Јаћимовић

КК Слобода: Бербатовић, Арнаутовић 14 п. 5 ск, Анђић 3, Ћирић 5, Жунић 2, Оташевић 10, Николић 17 п. 8 ск, Ђокић Ј. 19 п. 9 ск, Јовановић 2. Тренер: Младен Шекуларац