Чајетински средњошколци поражени у 1/4 финалу Окружног такмичења у футсалу

На Окружном такмичењу у футсалу, које је одржано у Бајиној Башти, ученици Угоститељско-туристичке школе из Чајетине поражени су у 1/4 финалу од екипе Нове Вароши са 2-0. Голова није било све до завршна два минута, када су Чајетинци примили два гола и завршили учешће на овом турниру. Екипа коју су са клупе предводили професор физичког васпитања, Миломир Шопаловић и Немања Кутлешић, координатор Спортског савеза Чајетине за школски спорт, тако није успела да понови пласман са такмичења одржаног пролетос у Чајетини, на којем су дошли до 1/2 финала. Према речима професора Шопаловића, због нових правила играчима који су 2000. годиште наступ није био дозвољен, тако да су Чајетинци били лишени помоћи Александра Савића, Стефана Михаиловића и Николе Кокоровића и екипу су чинили углавном ученици прве године: Давид Обрадовић, Радиша Стојановић, Дамјан Кузмановић, Миленко Жунић, Милисав Ћировић, Павле Томић, Угљеша Кука и Игор Лучић.

Иначе, Окружно такмичење ове школске године одржано је нешто раније у односу на неке претходне, с обзиром да ће се на пролеће 2019. године у Београду одржати међународно такмичење средњошколаца у футсалу. Такмичење је окупило девет екипа у мушкој и четири у женској конкуренцији.

Победник турнира у мушкој конкуренцији је домаћин, Бајина Башта, која је у финалу савладала Прибој са 5-3. Претходно су у 1/2 финалу са 5-1 победили Нову Варош, док је Прибој са 2-1 био успешнији од Косјерића.

Код девојака Пожега је одбранила титулу освојену пролетос у Чајетини, победивши у финалу Пријепоље са 2-1.

Подсећамо, у истом граду претходне седмице је одржано Окружно такмичење за ученике основних школа, на којем су тријумфовали представници ОШ Димитрије Туцовић из Чајетине.

(фото: архива)