Частан пораз Чајетинаца - лидер за нијансу бољи

У 6. колу Прве лиге Запад, кошаркаши Златибора нису успели да направе подвиг и савладају великог фаворита за пласман у виши ранг, екипу Прибоја. После праве драме, поражени су на свом паркету са 87-82. У веома неизвесној утакмици, домаћи тим је током читавог меча пружао доста добар отпор једној од екипа које су у досадашњем делу првенства оствариле максималан учинак, али то ипак није било довољно да се на крају оствари тријумф. Златиборци су тако остали на само једној оствареној победи у шест одиграних утакмица. Уз велику подршку публике, домаћи тим је од првог минута показао да неће дозволити ривалу да без борбе однесе бодове из Чајетине. Посебно се у редовима Златибора у тим тренуцима истакао центар Радојичић, који је коначно решио све административне проблеме и прикључио се екипи, тако да ће у наставку сезоне представљати значајно појачање за тим Владана Калоперовића. Ипак, у другој четвртини, Прибој долази до осетнијег вођства од пет поена, разиграли су се Мићевић и Голубовић, који су задавали велике проблеме домаћој одбрани. Треба, такође, напоменути да је у екипи Златибора, разиграни Радојичић морао ван игре због три личне грешке, тако да је већи део другог полувремена провео на клупи. Међутим, тада је главну реч у домаћем табору преузео Мајсторовић, који је са неколико погођених шутева споља вратио свој тим у игру. На одмор, Златибор је отишао са предношћу од 47-45. У наставку, наставила се изједначена игра, а као водеће фигуре два тима и у наставку су се истакли Мајсторовић са једне, тј. Мићевић и Голубовић са друге стране. Са неколико тројки погођених са преко осам метара, Мајсторовић је у највећој мери доприносио да Златибор током читавог меча остане равноправан ривал у овој борби, поготово када је у првом делу треће четвртине, Прибој поново стекао значајну предност од 60-51, а Златибор се вратио у игру и смањио на 64-65. У последњој четвртини, гости су серијом 8-0 дошли до вођства од 75-68, која ће и пресудно утицати на коначни исход меча. Поново се истакао Мићевић, као и резервиста Богићевић, који је у овом делу меча постигао шест поена. У игру се вратио Радојичић, а прецизним шутевима за три поена, Мајсторовић је и тада одржавао свој тим у игри. Његова тројка минут пре краја за 80-85 наговестила је преокрет, до којег, ипак, није дошло. Златибор није искористио два узастопна напада, тако да је Кнежевићев погодак у последњој секунди, само ублажио пораз домаћег тима. Мајсторовићева сјајна партија и чак 31 постигнут поен нису били довољни за победу Златибора, који је, чини се, у овом мечу имао мање расположених играча од екипе Прибоја, у којој су чак тројица кошаркаша постигла више од петнаест поена. - Оно што нам је донело победу против Слоге, скок, вечерас нас није служило. Мајсторовић и Радојичић су одиграли доста добро, али су остали подбацили. Ипак, не могу бити незадовољан, борили смо се до краја и равноправно носили са једним од најбољих тимова у првенству. За утеху нам је чињеница да смо овом утакмицом практично завршили серију тешких мечева, с обзиром да смо од почетка лиге играли само са тимовима из врха. Не бих да потцењујем никога, али мислим да ћемо у наставку имати неупоредиво лакши распоред и доста више победа – изјавио је после меча тренер домаћих, Владан Калоперовић. У наредном колу, 16. новембра, Златибор ће у Варварину играти са екипом Темнића, која у досадашњем делу првенства такође има само једну остварену победу. КК Златибор - КК Прибој 82-87 КК Златибор: Тмушић 5, Пантовић, Драговић, Чорбић 4, Кнежевић 10, Милутиновић, Мајсторовић 31, Смоловић 8, Дидановић 8, Рајовић, Стаматовић 3, Радојичић 13. Тренер: Владан Калоперовић КК Прибој: Масалушић, Недељковић 6, Стикић 7, Богдановић 17, Пешут, Голубовић 23, Ковач, Богићевић 10, Љубојевић, Милићевић 2, Мићевић.22. Тренер: Ацо Долаш Дворана: Спортска дворана у Чајетини Гледалаца: 250