Четврта победа у низу за кошаркаше Златибора; Против Слободе у понедељак

Кошаркаши Златибора су у 22. колу КЛС-а  славили као гости против екипе панчевачког Тамиша са 91:83, остваривши четврти узастопни тријумф. Ово је укупно 12. победа Чајетинаца у лиги, а према неким рачуницама, тај учинак је довољан за пласман у Суперлигу. Дефинитивна потврда овог пласмана могла би да уследи већ наредне седмице, када су на програму још два лигашка кола.

Чајетинци, ослабљени неиграњем Воркапића и Ризнића, већ у првом полувремену су преузели контролу над утакмицом и највећим делом тог периода били су у вођству. Бјелица је за 15 минута у игри убацио 13 поена, Маројевић је постигао 11 поена за 13 минута, док је код домаћих у тим тренуцима најрасположенији био Кнежевић (12 поена за 14 минута). Павловић је за нешто више од десет минута у игри постигао 11 поена, тако да је Златибор већ на полувремену имао 12 поена вишка (50:38). Тамиш је трећу деоницу решио у своју корист, разиграли су се Јереминов и Радовић, те је пред последњу деоницу практично преполовио заостатак (68:61). Панчевци су почетком последње четвртине смањили и на четири поена минуса, после чега Златибор узвраћа и успева да врати двоцифрену разлику, коју је одржавао до самог краја меча.

Најзапаженији у победничком тиму био је Крсто Бјелица (28 поена, по шест скокова и асистенција), Никола Павловић је имао 18 поена и шест скокова, док је Радомир Маројевић уз 15 поена имао осам скокова. У екипи Тамиша Душан Кнежевић је био најефикаснији са 17 поена, осам скокова и шест асистенција, Бранко Јереминов је постигао 16, а Иван Смиљанић 15 поена.

Убрзани ритам одигравања мечева у КЛС-у се наставља, тако да већ у понедељак Чајетинце очекује комшијски окршај са Слободом (18 часова, дворана СТЦ Златибор).

КК Тамиш: Илкић 7, Смиљанић 15, Кнежевић 17 п. 8 ск. 6 ас, Торњански 2, Јековић 3, Митровић 8, Чабрило 3, Радовић 10, Шушић, Лабудовић 2, Јереминов 16. Тренер: Бојан Јовичић

КК Златибор: Бабовић 8, Маројевић 15 п. 8 ск, Бјелица 28 п. 6 ск. 6 ас, Рондовић 2, Николић 9 п. 8 ас, Смоловић, Ризнић, Чорбић 2, Павловић 18 п. 6 ск, Крстајић 9, Воркапић, Весовић. Тренер: Вања Гуша

(фото: КК Златибор)