Државни празник Дан примирја у Првом светском рату обележава се 11. новембра.
На Дан примирја у Првом светском рату државне институције и установе неће радити. Оне, чији је рад од виталног значаја за становништво имаће празнично радно време.
Придружен овом државном празнику је и јесењи школски распуст који ће трајати до 12 новемра, а први наставни дан биће 13 новембар.
Дан примирја подсећа на дан када су 11. новембра 1918. године, након четворогодишњег рата, до тада највећег у историји, Централне силе и силе Антанте потписале примирје тачно у 11 сати у специјалном вагону маршала Фердинанда Фоша у шуми Компјењ у Француској.
У рату су се на једној страни бориле Немачка и Аустроугарска, док су на другој страни биле Русија, Француска и Велика Британија, а потписивање примирја у Првом светском рату остало је на снази све до закључивања коначног мировног споразума у Версају 28. јуна 1919. године.
Фош је у суштини био главни аутор документа који је обухватао прекид непријатељстава, повлачење немачких трупа иза граница, очување инфраструктуре, размену заробљеника, обећање репарација, уништавање немачких ратних бродова и подморница, заједно с регулацијом поступања током примирја.
Дан примирја у Србији се обележава од 2012. године. Пре тога, 11. новембар се обележавао на првим часовима у свим основним и средњим школама у Србији од 2005. године.
Као главни мотив за амблем овог празника користи се цвет Наталијине рамонде, угрожена врста у Србији. Овај цвет је у ботаници познат и као цвет феникс.
Осим овог, у амблему се појављује и мотив траке Албанске споменице, која се налази изнад цвета.
Препорука је да се овај амблем носи на реверу у недељи која претходи празнику, као и на сам Дан примирја.