Дерби 24. кола КЛС-а у преносу на Арени Спорт 2

Меч 24. кола Кошаркашке лиге Србије између Златибора и Вршца одиграће се у суботу, од 20 часова (дворана Ваи Таи), уз директан пренос на другом каналу Арене Спорт.

Чајетинци, који су у претходном колу и математички обезбедили пласман у Суперлигу, одмериће снаге са тимом који се налази на 3. месту у лиги. Вршац је синоћ обезбедио и пласман на завршни турнир АБА лиге 2, победом над тиватским Теодом (91-67), а посебно треба истаћи да су играли у комбинованом саставу, са распоређеном минутажом читаве екипе. Душан Кутлешић забележио је 12 поена за нешто више од 15 минута игре.

24-годишњи бек, који је поникао у редовима чајетинског клуба, у првом међусобном дуелу Златибора и Вршца био је најефикаснији у победи свог тима (30 поена).

-Иако смо славили убедљиво, није било нимало лако. Полувреме је било изједначено, тек смо у трећем периоду преломили меч. У дворани на Златибору ће бити потпуно другачије, домаћи састав је ту доживео само два пораза ове сезоне - изјавио је за наш сајт Кутлешић.

Златибор је у лигашкој серији од пет узастопних победа.

(фото: архива)