Десета победа кошаркаша Златибора

У 19. колу Кошаркашке лиге Србије Златибор је славио на гостовању краљевачкој Слоги са 100-76 (24-25, 21-20, 22-11, 33-20), чиме је дошао до 10. победе у сезони и у великој мери се приближио пласману у Суперлигу. Иако је после првог полувремена резултат био нерешен, Чајетинци су убедљиво решили у своју корист преостале две четвртине, чиме су савладали Слогу и други пут у сезони. У редовима Златибора Радомир Маројевић је остварио дабл-дабл (20 поена, 13 скокова), најефикаснији је био Драгослав Папић (21 поен), Милан Вулић је постигао 16, Светозар Поповић 14, а Владимир Величковић је уз 10 поена имао и седам додавања. Комплетну статистику с меча можете видети овде. Код Слоге предњачио је Душан Ранитовић (20 поена, четири скока), Ненад Вуковић и Лазар Марковић постигли су по 13, а Михаило Богдановић 11 поена. У осталим мечевима кола, Борац је савладао Беовук као гост (89-76), Раднички је код куће победио Војводину (92-88), а убедљиве тријумфе на свом паркету остварили су Младост над Металцем (108-78) и Тамиш над ОКК Београдом (83-62). Спартак је славио на гостовању Дунаву (78-71), док је у дербију кола Динамик као гост био бољи од Вршца (80-75, Душан Кутлешић убацио 23 поена). У наредном колу Златибор ће већ у суботу дочекати Тамиш. (фото: архива)