Два гола Анђелковића за реми Златибора у Жаркову

Фудбалери Златибора одиграли су нерешено 2:2 са екипом Жаркова на гостовању у 16. колу Прве лиге Србије. Ослабљени тим Предрага Ристановића је два пута губио на овом мечу, али је оба пута изједначење донео Немања Анђелковић, који је имао нешто офанзивније задатке као изнуђено решење.

Златибор је наступио без Дејана Видића, Владимира Ћировића и Милана Јокића, а са овим бодом тренутно заузима треће место са 32 бода, два више од Синђелића и два мање од Јавора, који је у овој рунди поражен од Металца. На челу је и даље Инђија са 35 бодова и последњом победом против Борца у овом колу. Жарково са неколико искуснух играча је дошло 20. бода и тренутно је на осмом месту.

Екипа Жаркова је повела у 33. минуту голом Украјинца Јевгенија Коваленка, и 1:0 је остало до полувремена. Златибор успева да изједначи преко Анђелковића у 68. минуту. Уследио је веома напет финиш где су се обе екипе грчевито бориле да освоје бодове. У 86. минуту београдски тим долази до нове предности голом Марка Рајића, али не успевају да је задрже пошто расположени Анђелковић поново погађа мрежу након прекида у 90. минуту.

За чајетински тим је ово била трећа везана утакмица без победе, што се није десило од доласка Предрага Ристановића на клупу прошле зиме.

Овим колом почео је други круг првенства, након којег ће се лига и бодови преполовити на плеј оф и плеј аут. У следећој утакмици, Златибор дочекује ТСЦ.

Жарково: Павловић, Милошевић, Алексић, Шака, Коваленко (од 75. Петковић), Робертс Омега, Мијатовић, Рајић, Кнежевић, Милојевић (од 55. Ђорђевић), Манић (од 80. Миленковић).

Златибор: Дивац, Миличић, Радуловић, Глишовић (од 53. Тодоровић), Драгачевић, Живановић, Тасић, Павловић, Вујић (од 61. Михаиловић), Петровић, Анђелковић.