ЕП у биатлону - Дејан Крсмановић обезбедио учешће на последњем триместру Светског Купа

Наш биатлонац, Дејан Крсмановић, успео је да обезбеди пласман на завршни триместар Светског Купа. На Европском првенству, које се одржава у Естонији, Крсмановић је јуче учествовао у спринту, где је заузео 78. место (време: 26.16.0, гађање: 1 (0+1)), што му је донело потребну норму. У овој дисциплини, најбоље пласирани такмичар из Србије био је Дамир Растић, који је заузео 60. позицију (време: 25.18.3, гађање: 2 (1+1)), Един Хоџић је био 86. (време: 27.46.1, гађање: 3 (0+3)), а Ајлан Растић 92. (време: 28.16.8, гађање:4 (2+2)). Дамир је учествовао и у потери, где је заузео 59. место (време: 41.36.7, гађање: 9 (2+1+3+3)). Иначе, осим Дејана, и Дамир Растић је обезбедио пласман на последња три такмичења Светског Купа.

Резултате спринта можете погледати овде

Подсећамо, на три такмичења Светског Купа на којима је учествовао у јануару (два у Немачкој, један у Италији) Дејан Крсмановић није остварио запаженији резултат, мада је у један наврат био надомак обезбеђивања потребне норме за Светски Куп. По завршетку такмичења у Естонији, Дејан и Дамир путују у Чешку (Ново Место) на први од наредна три такмичења Светског Купа. Потом им предстоји такмичење у Ослу, а половином месеца ће кратак период провести у нашој земљи, где ће обавити мини-припреме за Светско првенство у Финској, на којем ће учествовати сва четворица наших такмичара, уз једну могућу резерву. За крај сезоне, Дејан и Дамир ће половином 19. марта наступити на последњем такмичењу Светског Купа, у Русији.