ФК Златибор двоцифрен против "фењераша"

У одложеној утакмици 19.кола Златиборске окружне лиге, фудбалери Златибора убедљиво су савладали екипу последњепласираног Омладинца из Здравчића са 10-0 (5-0). Домаћи тим био је веома близу изједначења овосезонског рекорда (победа над Јединством из Каленића од 11-0), што им на крају није пошло за руком, али је и поред тога укупни утисак који су оставили на овој утакмици био више него задовољавајући. Играч меча свакако је био Владан Луковић, који је постигао три гола, уз две остварене асиситенције. Душан Јанковић, Михаило Јечменица и Милош Пановић по два пута су затресли мрежу, док је један гол постигао Марко Костадиновић. Ово је укупно 18.победа Златибора у деветнаест одиграних мечева, после које и даље убедљиво држе челну позицију лигашке табеле. Гости су свега десетак минута успевали да пруже какав-такав отпор лидеру првенства. У 11.минуту, Владан Луковић је начео мрежу Омладинца, искористивши добро додавање Жељка Станића кроз средину (1-0). Само два минута касније, Луковић је искористио добар центаршут Тодоровића са десне стране и ударцем из прве дуплирао вођство свог тима (2-0). До свог хет-трика, најбољи стрелац домаће екипе дошао је већ у 23.минуту утакмице, пошто је, после центаршута Видоја Луковића, искористио слабу интервенцију гостујуће одбране, прихватио лопту и матирао голмана Ђорђевића (3-0). Четири минута касније, добро додавање Марка Костадиновића искористио је Душан Јанковић, који се добром финтом ослободио чувара и потом ударцем са 10 метара постигао свој први гол на мечу (4-0). Сам Костадиновић се уписао у стрелце у 38.минуту- Мудринић је сјајно кроз средину у шеснаестерцу упослио Владана Луковића, који је проиграо Костадиновића, а везиста домаћих погодио небрањену мрежу Омладинца (5-0). Овим резултатом отишло се на предах, с тим што треба напоменути да је Владан Луковић у овом периоду имао још две стопроцентне шансе да додатно увећа свој голгетерски учинак. Такође, гости су имали веома добру шансу да дођу до почасног гола у 31.минуту, када се Живковић сјајно ослободио чувара, али се потом сударио са голманом Кабаницом и није успео да упути ударац ка голу. Сличан развој ситуације виђен је и у наставку меча. Гости су свега неколико пута успевали да пређу на половину Златибора. У 52.минуту, створили су полу-шансу преко Пантелића, који је шутирао са 20 метара право у голмана Кабаницу и то је био последњи покушај гостију на овој утакмици. У 55.минуту, после корнера Милосављевића, Тодоровић је захватио волеј са око 10 метара, али је његов ударац отишао преко гола. Два минута касније, Златибор отвара серију погодака у наставку- Јанковић је после пресинга на половини гостију дошао до лопте и ударцем са око 16 метара повећао предност свог тима на 6-0. У 63.минуту, у игру је ушао Михаило Јечменица, који се уписао у стрелце практично приликом првог контакта са лоптом, после доброг додавања Владана Луковића (7-0). Још један резервиста, који је ушао у игру у другом полувремену, Пановић, успео је да за само два минута постигне два гола, најпре пошто је после прихваћеног додавања у казненом простору Омладинца преварио чувара (8-0), а потом је послао лопту у небрањену мрежу после доброг додавања Јечменице (9-0). У 78.минуту, такође резервиста, Лазовић, имао је прилику за погодак, али је његов ударац само уздрмао оквир гола, да би коначан резултат поставио Јечменица у 86.минуту, после центаршута Видоја Луковића (10-0). ФК Златибор – ФК Омладинац Здравчићи 10-0 (5-0) Стадион: Терен „Хотела Палисад“ са вештачком травом Стрелци: Владан Луковићу 11,13. и 23.минуту, Јанковић у 27. и 57.минуту, Марко Костадиновић у 38.минуту, Михаило Јечменица у 59. и 86. минуту, Милош Пановић у 70. и 71. минуту. Жути картони: Живковић, Шимшић (Омладинац) ФК Златибор: Кабаница, Марић, Видоје Луковић, Ж.Костадиновић, Тодоровић (од 58.мин. Јечменица), Станић, Јанковић,М.Костадиновић, Владан Луковић (од 63.мин. Пановић), Мудринић (од 63.мин. Лазовић), Милосављевић. Тренер: Милан Чанчаревић. ФК Омладинац Здравчићи: Ђорђевић, Живковић, Шимшић, Милановић, Сретеновић, Шејић, Ђокић, Ракић, Алексић, Пантелић, Бајић (од 60.мин. Радојичић). Тренер: Веселин Ђоковић. Судија: Б.Митровић (Перућац) Помоћници: С. Максимовић (Ужице), Д. Петронијевић (Ужице) Делегат: Р. Мекушић (Пријепоље)