ФК Златибор - ФК Раднички Стобекс 3-0

Фудбалери Златибора савладали су као домаћин екипу Раднички Стобекса са 3-0 (2-0) у 10. колу Зоне Дрина. Стрелци за домаће били су Владан Луковић у 4. и 73. минуту и Бранко Милосављевић у 14. минуту. Чајетинци су дошли до девете победе у првенству, савладавши трећепласирани тим лиге.

Чињеница да су гости на овај меч дошли са циљем да се надигравају утицала је на то да су присутни на Швајцарији могли да виде веома квалитетну и динамичну утакмицу, поготово у првом полувремену. Домаћи су повели већ из прве шансе, у 4. минуту, после слободног ударца који је извео Мудринић, у казненом простору гостију Луковић је лопту закачио главом сасвим довољно да превари голмана гостију и донесе вођство свом тиму (1-0). Само десет минута касније, Луковић је прихватио лопту у казненом простору Радничког, његов ударац је изблокиран, али се лопта одбила до Милосављевића, којем није било тешко да из непосредне близине дуплира предност свог тима (2-0). До краја овог периода, Луковић је био у шанси да дође и до другог гола, али је његов ударац одбранио Арнаутовић.

У другом полувремену, Раднички је у потпуности доминирао. Гости су неупоредиво више имали лопту у поседу, створили и неколико одличних шанси, али нису успели да их искористе. Посебно се истиче слободан ударац Стојановића у 54. минуту, када је Лучић крајњим напорима спасао свој гол, као и две прилике које је Раднички пропустио средином другог полувремена, када су шутеви њихових играча из непосредне близине завршили поред гола. Златибор је искористио проимашаје гостију и практично из једине озбиљне шансе у другом полувремену поставио коначан резултат. После контранапада који је предводио Лазовић, везиста домаћих упослио је у казненом простору гостију Милосављевића, овај је преварио свог чувара и послао лопту до Луковића, који је такође "финтирао" свог чувара и из непосредне близине матирао Арнаутовића, постигавши свој други гол на мечу (3-0).