ФК Златибор обезбедио бараж за Суперлигу

Фудбалери Златибора победили су екипу Бежаније резултатом 1:0 у седмом колу плеј офа Прве лиге Србије и пласирао се у бараж за улазак у Суперлигу. Екипа Предрага Ристановића одиграла је довољно добро код куће на стадиону Швајварија и од директног конкурента била боља за један гол који је постигао Милан Ђокић у 27. минуту.

Ривал у првом мечу баража биће им Инђија, а победник ће играти са бољим из дуела Раднички 1923-Металац.

Златибор је повео у 27. минуту након одлично изведене контре. Бежанија је имала ситуацију пред голом Златибора, али су пар пута изблокирани ударци, да би лопта била избачена до Павловића. Крило домаћих носи је дубоко у противничку половину и пружа добар пас у празан простор за Ђокића који има довољно места да лепо шутне и убаци лопту у мрежу. Играчи у белим дресовима нису срљали у нападе с обзиром да им је и бод био довољан па су стрпљиво чекали грешке противника.

Контрола коју су играчи Златибора имали у првом делу изгубила се на почетку другог полувремена па је Бежанија била бољи тим у првих 15 минута наставка. Иницијативу гостију пресекла је одлична шанса за Ђокића после нове контре, али је шпиц Златибора веома лоше гађао из изгледне ситуације са леве стране. До краја су Београђани вршили притисак на одбрану чајетинске екипе, имали су у нападу високог Николу Милошевића, сина актуелног тренера Партизана Сава Милошевића, али нису успели да дођу ни до изједначења које би унело драматику у финиш.

Хладно време и киша су утицали на број посетилаца на стадиону Швајцарија, као и на утакмици Чајетине дан раније, а сигурно би гледалаца било и више, да је температура била повољнија.

Подсећамо, Чајетинцима је уочи овог кола био довољан и бод како би математички обезбедили разигравање, док је њиховим ривалима требала победа. Изабраници Предрага Ристановића ипак су успели да дођу до "читавог плена" и мирније обезбеде наставак сезоне. Бежанија и Синђелић су окончали такмичење, док су још раније ТСЦ и Јавор обезбедили директан пласман у Суперлигу. Мечеви баража на програму су 11. маја.

ФК Златибор: Чупић, Тодоровић, Мирић, Томковић, Драгачевић, Милановић, Миличић, Павловић (од 92. Закоч), Јокић (од 79. Михајловић), Вукићевић (од 83. Глишовић), Ђокић.

ФК Бежанија: Рнић, Стојановић, Недељковић (од 12. Аврам), Јеличић, Милошевић, Десанчић, Павловић (од 67. Дивац), Вучетић, Танко, Богдановски, Стојановић. На клупи: Шаренац, Катанић, Јеремић, Дацић, Јовановић

(фото: архива)