Фудбал: Горак реми Златибора

Мирковић брани пенал Чумићу

Фудбалери Златибора одиграли су нерешено 0:0 против Металца у 25. колу Моцарт бет Прве лиге Србије на домаћем терену на стадиону Швајцарија. Чајетинци су четврти пут узастопно ремизирали али су испустили велику прилику за победу над директним ривалом за опстанак.

Трагичар меча је нападач домаћих Лука Чумић који није искористио пенал у 78. минуту, што му је други промашен једанаестерац у последње четири утакмице.

Златибор није успео да дође до прве победе у пролећном делу сезоне иако је имао добрих прилика. У првом полувремену је најбољу пропустио Петровић машењем гола из непосредне близине, док је тим из Горњег Милановца погодио стативу. Од 66. минута гости су били са играчем мање јер је Бачкуља добио црвени картон после рушења Кајодеа, а једанаестерац је изборио Милановић после продора по левој страни. Чумић је са пуно самопоуздања преузео лопту да изведе казнени ударац, али га је голман Мирковић прочитао а потом одбранио и одбитак Савића

Екипа Предрага Ристановића остаје на претпоследњем месту табеле са 19 бодова колико има и Рад. Металац је задржао девет бодова предности, а испред Чајетинаца су још и Лозница са 23 и Раднички Нови Београд са 28. У следећем колу Златиборац гостује у Сремској Митровици у недељу, а до поделе лиге на плеј оф и плеј аут остало је још пет утакмица.