Фудбал: Киша голова Чајетине на Швајцарији

Ефикасна утакмица фудбалера Чајетине

Фудбалери Чајетине победили су екипу Слоге из Сјенице са 6:0 у 19. колу Златиборске окружне лиге на домаћем терену. Чајетинци су на Швајцарији одиграли један од најефикаснијих мечева у сезони и задржали друго место на табели у борби за улазак у зонски ранг.

Чајетина је по кишовитом времену одиграла добар меч и оправдала улогу фаворита са добром игром од почетка до краја. То показује и шест голова у мрежи гостију који су били у подређеном положају и сваки њихов нападачки покушај је заустављен.

Мрежу Слоге начео је Никола Бјеличић у 13. минуту искористивши грешку голмана, а на 2:0 повисио је капитен Марко Костадиновић лепим поготком из даљине. Голгетерски низ је наставио Караичић у 38 минуту, а исти играч је погодио у у другом полувремену, у 60. минуту. Улазак резервних играча одржао је темпо игре за домаћи тим, а још два поготка постижу Гардић у 72. минуту и Пановић у 90.

После 19 рунди у петом рангу Чајетина је на другом месту са 43 бода из 13 победа и четири ремија. И најближи тимови су у овом колу остварили победе, првопласирана Вишесава која има бод више, као и Јежевица и Полет из Расне који имају исти број бодова као и Чајетина. У следећем колу екипа коју воде играч тренер Жељко Станић и секретар Оливер Лазаревић ће имати незгодно гостовање екипи Омладинца у Здравчићима.