Фудбал: Лош почетак пролећа за Златибор

Фудбалери Златибора

Фудбалери Златибора поражени су са 4:1 од Лознице у утакмици 22. кола Прве лиге Србије на гостовању и првом мечу пролећног дела такмичења.

Лозничани су до тријумфа дошли головима Драгише Комарчевића у 24, Филипа Обадовића у 47, Вељка Кијевчанина у 68. и Николе Милинковића у 82. минуту, док је почасни погодак за Златибор постигао Бранимир Спасојевић у 84. минуту.

Домаћа екипа је и пре вопдећег гола имала неколико шанси, а и код самог поготка, играчи Залтибора су имали шансу у више наврата да се одбране, али су каснили за противничким играчима и мрежа је начета. Друго полувреме је било још слабије за чајетински тим јер су се наставили проблеми у одбрани и Лозница је дошла до убедљивог вођства. Утешни погодак за Затибор постигао је добрим ударцем новајлија Спасојевић после лепе комбинације са Радоманом.

После 22. кола Златибор остаје на 12. месту са 25 бодова, јер су најближи конкуренти уписали ремије на отварању пролећа. У наредном колу, у среду 2. марта екипа дочекује Рад.

Лозница – Златибор 4:1 (1:0)

Стадион: Раднички Стобекс, судија: Иван Стаменковић.

Лозница: Елесин, Спасеновић, Ивић, Николић, Комарчевић (од 88. Којић), Костић (од 88. Радмановац), Обадовић (од 72. Милинковић), Вићентијевић (од 76. Вићентијевић), Враштановић, Кијевчанин, Николић.

Златибор: Лучић, Спасојевић, Башић, Цветић, Милановић (од 46. Радоман), Милорадовић, Рмуш, Радосављевић, Стаменић (од 36. Јеремић), Кувељић (од 83. Станић), Чумић.