Фудбал: Партизан наставио низ против Златибора

Фудбалери Златибора поражени су од Партизана у Београду са 5:1 у 27. колу Линглонг Суперлиге Србије. Чајетински тим осетио је сву снагу црно-белих у историјском првом мечу на стадиону популарно званом ЈНА. Екипа тренера Александра Станојевића дошла је до 17. узастопне победе, док Златибор остаје на 18. месту са 21 бодом.

Стрелци у победи за 68. бод Златибора били су Немања Јовић у 21. минуту, Такума Асано у 34, Бибрас Натхо у 44. из пенала, Жан Кристоф Баебек у 74. и Слободан Урошевић у 83. минуту. Почасни погодак за Златибор постигао је Ненад Севић у 52. минуту из слободног ударца.

Екипа Љубомира Ристовског се по тешком времену за фудбал држала у првих 20 минута, а онда је дошло до пропуста након прекида, када је млади Јовић остао сам на другој стативи и погодио небрањену мрежу за вођство. Домаћи тим је био надмоћан у првом полувремену, не дозволивши играчима Златибора шут у оквир гола у првих 45 минута. Предност је дуплирао Јапанац Асано пошто је добио добру лопту у шеснаестерцу. Као и у првом мечу ових тимова у Ужицу, Израелац Натхо је био стрелац из пенала, овога пута за сигурних 3:0.

Гости су искористили можда благо опуштање Партизанових играча на почетку другог полувремена, па су успели да развију нешто боље акције. У 52. минуту досуђен је слободан ударац за Златибор, са места ближег аут линији на десној страни, а Севић је упутио добар центаршут, који се заправо претворио у гол, јер нико у казненом простору није закачио лопту, па ни Стојковић није могао да интервенише. Ипак, у наставку, играчи другопласираног тима на табели постижу још два поготка не дозволивши неизвесност. Бивши играч Пари Сен Жермена Баебек погодио је у 74. минуту, а леви бек Урошевић натерао је Чупића да и пети пут вади лопту из мреже, иако је имао неколико добрих интервенција.

За Златибор због картона није могао да наступи капитен Милан Јездимировић, а забрињавајућа је и повреда искусног дефанзивца Марка Момчиловића који је у 71. минуту напустио игру.

Партизан - Златибор 5:1 (3:0)

Стадион Партизана, судија: Милан Митић.

Партизан: Стојковић, Живковић, Марковић, Вујачић, Урошевић, Шћекић (од 75. Павловић), Јојић (од 66. Здјелар), Асано (од 46. Лутовац), Натхо (од 46. Сума), Јовић, Холендер (од 46. Баебек).

Златибор: Чупић, Мијаиловић, Стаменковић, Ламбулић, Момчиловић (од 71. Николић), Дашић (од 60. Хаирлаховић), Kрстић (од 85. Судар), Живановић, Елиомар (од 60. Плавшић), Севић, Богићевић (од 60. Вукић).

М. Ј. Фото: ФК Партизан