Фудбал: Победа наде за Златибор

Победа фудбалера Златибора

Фудбалери Златибора су победили Мачву са 2:0 на гостовању у 31. колу Моцарт бет Прве лиге Србије што је прва рунда плеј аута. Чајетински тим је дошао до преко потребна три бода који га држе у борби за опстанак, иако је остао на последњем месту табеле.

У првих 15 минута истакао се голман Чајетинаца Анџић добрим интервенцијама, а потом је уследио одговор кроз полуконтре. Из једне такве акције и добре комбинације Чумића и Кајодеа, Златибор долази у вођство голом Зорана Караћа у 41. минуту. У другом полувремену су гости имали још бољу игру на противничкој половини и добре покушаје, док Шапчани нису долазили до изгледних позиција. Златибор меч решава у 90. минуту, када је Чумић одлично повукао контру и додао Сaлиману Кајодеу, па млади Нигеријац само спроводи лопту у празну мрежу.

Златибор је наступио у следећем саставу: Анџић, Врбић, Вјештица, Коморски, Вукмировић (од 82. Савић), Рмуш, Петровић, Кајоде (од 90. Цветковић), Величковић (од 90. Рачић), Караћ, Чумић.