Фудбал: Победа Златибора у комшијском дербију

Комшијски дерби у Ужицу

Фудбалери Златибора победили су екипу Јединство Путева са 2:1 на гостујућем терену у петом колу Српске лиге Запад. Чајетински тим је другим тријумфом у сезони дошао на треће место табеле.

Екипа тренера Славише Божичића је направила преокрет и тако дошла до победе у комшијском дербију против новајлије у трећем рангу.

Домаћи тим је дошао у вођство у осмом минуту голом искусног нападача Бојана Гајића из пенала. Изједначење доноси офанзивни везиста Златибора Игор Пантић у 42. минуту, такође из пенала. Победоносни погодак за Чајетинце постиже Павле Стојановић у 86. минуту након што је добро издржао дуел и главом послао лопту у мрежу после добро изведеног корнера. У међувремену је било прилика на обе стране, а Златибору је и поништен гол због офсајда.

Са осам освојених бодова из пет утакмица Златибор је на трећем месту иза ФАП-а и Слоге, а Јединство је доживело трећи пораз. У следећем колу Златибор дочекује управо лидера ФАП наредног викенда.

Јединство Путеви: Лазовић, Ђорђевић, Бралушић, Марковић, Бјелић, Гајић, Миличић, Митровић, Кривокапић, Лазић, Павловић.

Златибор: Тасић, Марјановић (од 46. Хурић), Гороњић, Севић, Влашковић, Колашинац, Пантић (од 93. Ђурић), В. Ивановић (од 59. Крсмановић), М. Ивановић, Арсенијевић (од 68. Милосављевић), Стојановић.