Фудбал: Победе Златибора и Чајетине

Утакмица Златибора и Вршца

Фудбалери Златибора победили су ОФК Вршац са 2:1 у 17. колу Моцарт бет Прве лиге Србије на домаћем терену. После велике борбе по влажном терену чајетински тим је дошао до треће победе у сезони и прекида низа од девет утакмица без тријумфа.

Златибор је дошао у вођство аутоголом Огњена Илића у 35. минуту, али је изједначио бек Ариан Мршуља у 42. минуту. Победоносни погодак постигао је Никола Дишић у 76. минуту.

Гости из Вршца имали су већи посед лопте, али је концепт игре поремећен због изласка капитена Александра Лазевског, некадашњег играча Партизана који се повредио у судару са голманом Масларевићем. Екипа Предрага Ристановића показала је добру транзициону игру, а најбоље је изведена у 35. минуту када је добра комбинација Богдановића и Милорадовића навела играча Вршца да пошаље лопту у своју мрежу. Однос снага се није значајно променио ни после изједначења, оба тима су имала шансе, а своју је најбоље искористио снажни шпиц Дишић и прецизним ударцем постигао погодак. Био је то осми гол у лиги за нападача Златибора чиме је на другом месту листе стрелаца.

Освајањем 15. бода у сезони Златибор се померио за једно место на табели, па је сада на зачељу Рад са истим бројем бодова. У наредном колу Чајетинци гостују екипи РФК Нови Сад која је на осмом месту.

А на стадиону Швајцарија истог дана у ранијем термину до победе је дошла и екипа Чајетине која је са 1:0 савладала Тару из Кремана у 12. колу Златиборске окружне лиге. Чајетински тим је до осме победе дошао поготком Милаћевића, а по тешком терену је тај гол био пресудан. Чајетинци су сада на другом месту табеле петог ранга са 27 бодова, а један више има Вишесава. У следећем колу Чајетина гостује управо лидеру у Бајиној Башти.