Фудбал: Прва победа Златибора у сезони

Фудбалери Златибора победили су Железничар из Панчева са 2:0 у петом колу Прве лиге Србије. Екипа Предрага Ристановића је на стадиону Швајцарија после пораза и три узастопна ремија дошла до првог тријумфа у новој сезони.

Стрелци за нове бодове Чајетинаца, укупно их имају шест, били су Ђорђе Ивковић у 43. минуту и Драгољуб Радоман у 85.

Домаћи тим се добро бранио на почетку меча, а Панчевци су највише претили преко искусног Бране Илића, најбољег стрелца лиге. Златибор је дочекао своју шансу у финишу првог дела игре, када је Ивковић добро искористио центаршут са десне стране. У другом полувремену су играчи у белим дресовима играли чврсто, а млади резервиста Радоман је лепим дриблинзима створио себи простор за шут из казненог простора којим је меч решен.

После пет рунди друголигашког каравана Златибор заузима девето место, са бодом мање од Јавора који је петопласирани.