Фудбал: Реми Златибора на старту пролећне полусезоне

У утакмици 24. кола Прве лиге Србије фудбалери Златибора су на гостовању Металцу  у Горњем Милановцу одиграли 1:1.

Гостујући тим је водио на овом мечу и са минималном предношћу отишао на одмор, али није успео да до краја сачува "читав плен". Гочанин је у 14. минуту послао лопту у сопствени гол, а Ђурић је изједначио на почетку другог полувремена.

У осталим утакмицама ове рунде Бачка је на свом терену савладала Трајал са 1:0, Кабел и добановачка Будућност су играли без голова, Раднички 1923 и Жарково су такође ремизирали (2:2), док је водећи Графичар са 3:0 победио пиротски Раднички на гостовању. Златибор је сада на 4. месту табеле, са два бода мање од трећепласиране Бачке, а шест мање од водећег Графичара.

У наредном колу Чајетинци ће дочекати Синђелић.

ФК Металац: Пулетић, Гојковић, Гочанин, Ђурић, Поповић, Грбовић, Катанић, Зоћевић, Јокић (од 90. Максимовић), Мијаиловић, Мбунгу (од 83. Анђеловић). На клупи: Шћекић, Вићентијевић, Ванчаговић, Влалукин, Чумић. Тренер: Александар Станковић

ФК Златибор: Рнић, Јездимировић, Илић, Недељковић, Дашић (од 50. Стаменић), Ђаковац, Глишовић, Вукић, Ђокић Л. (од 50.Ђокић М.), Анђелковић, Дивац. На клупи: Стаилковић, Крушевац, Станковић, Тодоровић, Стојановић. Тренер: Предраг Ристановић

(фото: архива)