Фудбал: Реми Златибора за крај снова о опстанку

Краткотрајно славље фудбалера Златибора

Фудбалери Златибора одиграли су нерешено 1:1 са екипом Металца у 33. колу Моцарт бет Прве лиге Србије на гостовању у Горњем Милановцу. Чајетински тим је тако остао без шанси за опстанак у лиги јер на четири кола до краја има 13 бодова мање од Металца, који је први тим изнад црте.

Златибор је поново одиграо меч у којем је имао добрих периода игре, али на крају није имао снаге ни квалитета да однесе победу и три бода која би можда продужила наду за опстанак у лиги. Екипа Предрага Ристановића је дошла у вођство у 43. минуту голом Луке Чумића, који је прекинуо голгетерски пост на асистенцију Кајодеа. Ипак у другом полувремену су налети Металца  се исплатили и до изједначења се долази у динишу меча. У 84. минуту Иван Фуртула користи лош живи зид гостију и тако доноси поравнање. И после примљеног гола, Златибор је имао још једну велику шансу, али овај пут Чумић не претвара у гол додавање Кајодеа

Златибор је са 27 бодова на самом дну табеле, а до краја такмичења остале су још четири утакмице. У следећем колу Златиборац дочекује Трајал из Крушевца, који је такође у опасној зони, у петак, 5. Ѕѕмаја