Фудбал: Трећи узастопни пораз Златибора

Утакмица Златибора и Напретка

Фудбалери Златибора изгубили су од Напретка из Марковца са 0:3 у осмом колу Српске лиге Запад на домаћем терену. Чајетински тим је на стадиону Швајцарија одиграо још један слаб меч и тако везао трећи узастопни пораз са три примљена гола.

Гости из околине Велике Плане су рано дошли у вођство голом искусног Немање Томића, бившег играча Партизана и репрезентативца Србије. У финишу другог полувремена, Напредак је повео са 2:0 голом Жељка Тасића. Коначних 0:3 поставио је још један ветеран Ненад Ђурђевић поготком у 94. минуту.

Тим Славише Божичића је пружио веома лошу партију, нарочито у првом полувремену када готово да није ни заретио. У наставку су најбоља секвенца домаћих била два ударца из даљине Мирнела Хурића, а неколико добрих потеза имао је резервиста Мелвин Колашинац. Златибор је са великим бројем бонус играча, који имају 20 или мање година, упао у период кризе након доброг почетка сезоне, што није неочекивано за младе саставе.

После осам рунди Златибор је на 11. месту са осам бодова, а у следећем колу иде се на гостовање Слоги у Краљеву.