Фудбал: Златибор изгубио и локални дерби

Детаљ са утакмице Златибор - Слобода

Фудбалери Златибора изгубили су од Слободе са 2:1 у 32. колу Моцарт бет Прве лиге Србије на стадиону Швајцарија. Чајетински тим је поразом од локалног ривала остао закуцан за дно табеле са малим шансама за опстанак у лиги.
Ужичани су на овом мечу били бољи тим и заслужено су дошли до друге победе у плеј-ауту и првог места у групи за опстанак.
Слобода је имала боље шансе од почетка утакмице, а до вођства долази у 12. минуту голом најбољег стрелца Бојана Гајића после велике грешке голмана домаћих Анџића. Златибор је покушавао да одговори по десној страни преко агилног Салимана Кајодеа који је био најбољи појединац  чајетинског тима. Управо је млади Нигеријац постигао гол за изједначење након што су га добро упослили у казненом простору, одакле је упутио прецизан ударац. Ипак, наде домаћих су срушене већ у првом минуту другог полувремена, јер Слобода решава меч голом Сава Рашковића који је одличним соло продором иницирао Ристић.
Екипа Предрага Ристановића је тако доживела 16. пораз у сезони и остаје на 26 бодова. Испред Златибора су Рад, Лозница и Трајал, а први тим изнад опасне зоне је Металац који има 13 бодова више.
До краја лиге остало је још пет утакмица, а у наредном колу Златибор гостује управо у Горњем Милановцу.