Фудбал: Златибор поражен у Горњем Милановцу

Фудбалери Златибора поражени су од Металца на гостовању резултатом  2-0 у 15 колу Прве лиге Србије.

Екипа из Чајетине после четвртог пораза има 31 бод и заузима треће место, док је Металац на шестом са 24 бода. Златибор је на овом мечу био без Дејана Видића, који ће неизвестан и за следеће коло због повреде колена, а због црвеног картона у прошлом колу није играо ни Владимир Ћировић. За Металац је 77 минута одиграо Златиборац Никола Чумић.

Тим из Горњег Милановца повео је већ у петом минуту после доброг центаршута са леве стране, а заборављен на другој стативи остао је Томић и лако погодио за 1:0. Златибор је имао већи посед, али је одбрана била несигурна, па су домаћи могли и до другог гола. Иако је Павловић запретио са два ударца, Металац је чувао предност до краја полувремена.

Екипа Предрага Ристановића није успела да изједначи, упркос добрим ударцима из даљине, већ је Металац дуплирао предност у 90. минуту после контранапада. Стрелац је био некадашњи омладински репрезентативац трофејне генерације Србије Стефан Илић.

У овом колу већ је одигран дерби у којем је Јавор код куће савладао Инђију са 1:0 и преузео прво место на табели после 15 кола. Наредног викенда Златибор гостује Жаркову, екипи коју је у првом колу савладао са 3:0.

ФК Металац - ФК Златибор 2:0 (1:0)

Стадион: Металац, судија: Игор Стојиљковић.

ФК Металац:Костић, Врањанин, Анђић, Илић, Томић, Чумић (од 77. Ивановић), Крстић (од 81. Кецап), Савић (од 55. Вукомановић), Млађовић, Мијаиловић, Кораксић.

Златибор: Дивац, Миличић, Радуловић, Анђелковић, Драгачевић, Јокић (од 80. Грбовић), Живановић, Павловић, Вујић (од 46. Тасић), Поткозарац, Петровић.