Фудбал: Златибор прекинуо низ пораза

Утакмица Златибора и Радничког

Фудбалери Златибора одиграли су нерешено 1:1 против Радничког са Новог Београда у 23. колу Моцарт бет Прве лиге Србије на домаћем терену. Чајетински тим је тако прекинуо низ од четири узастопна пораза у такмичењу, али остаје на последњем месту табеле без смањене разлике у односу на прву екипу изван зоне испадања.

Стрелац за домаћи тим био је Василије Јањић у 69. минуту, а Новобеограђане је у вођство два минута раније довео Немања Обрадовић из пенала.

Екипа Предрага Ристановића је одиграла меч са добрим бројем прилика и полушанси, али није успела да освоји три бода којима би се приближила опстанку. Почетком другог полувремена Златибор је имао највећу прилику да дође до предности јер је досуђен пенал јер је у шеснаестерцу оборен Лука Чумић. Ипак, млади нападач Чумић није погодио са беле тачке, јер је одбранио Душан Чубраковић, бивши голман Златибор. У наставку је једанаестерац изборио и Раднички који је у 0:1 претворио Обрадовић. У иницијативи Златибора до краја меча, домаћи су стигли до изједначења јер се Јањић добро снажао у гужви испред самог гола после погођене стативе.

Овим ремије Раднички НБ задржао девет бодова предости у односу на Златибор, а екипе које су такође у зони испадања Лозница и Рад су одиграле нерешено у овом колу, а Металац је изгубио од лидера ИМТ-а. У наредној рунди популарни Златиборац гостује у Инђији.