Фудбалери Чајетине остварили другу победу овог пролећа

У одложеној утакмици 19.кола Златиборске окружне лиге, фудбалски клуб Чајетина остварио је веома важну победу на домаћем терену против екипе Црнокосе из Косјерића, минималним резултатом (1-0). Стрелац одлучујућег поготка био је Дарко Луковић у 71.минуту. Тријумф свакако добија на значају ако се зна да се тим из Косјерића налази неколико позиција испред нашег тима на првенственој табели, уз напомену да је у зимској паузи знатно изменио састав. ФК Чајетина била је бољи ривал током читаве утакмице, створивши велики број изгледних прилика, али реализација домаћих нападача није била на високом нивоу. Домаћи тим могао је већ у уводним минутима да стекне веома лепу предност, пошто је у само три минута, Лазовић пропустио две веома добре прилике, када се нашао сам пред голманом гостију, али је прилично слабо шутирао у обе ситуације. У првом полувремену посебно је до изражаја дошао значај повратка Владимира Спасенића у састав Чајетине, с обзиром да је у неколико наврата својим прецизним пасовима упошљавао саиграче и стварао им веома добре шансе за постизање гола. У завршници полувремена, најпре је Шуњић после продора у казнени простор погодио стативу, да би потом Росић са 15 метара шутирао поред гола, тако да се на одмор отишло резултатом 0-0. Гости су боље започели други део меча, тако да су могли да казне све пропуштене шансе екипе Чајетине. Посебно добра била је шанса из 57.минута, када је после центаршута Патовића, Јовановић прихватио лопту испред голмана Јечменице на око 7 метара, али је чувар мреже домаћег тима успео да одбрани његов ударац. У истом минуту, Чајетина је извела добар напад преко Лазовића, који је убацио лопту у казнени са десне стране, а она је дошла до Шуњића, који је из трка шутирао преко гола. У 62.минуту, тренер домаћих, Дарко Видић, повукао је можда и пресудни потез на мечу-у игру је ушао Цветић, који је преузео позицију левог бека, са које је Луковић враћен у напад. Већ у наредном минуту, Луковић је имао изгледну прилику коју није искористио услед судара са голманом, али је у 71.минуту био прецизнији. Дубинску лопту Драгана Спасенића са своје половине, Луковић је прихватио на око 30 метара, сам истрчао контру и на ивици казненог простора пребацио голмана Цајића за 1-0. Сличан напад изведен је и десетак минута касније, када је асистент био Росић, Луковић је на ивици шеснаестерца заобишао Цајића, али је голман гостију успео да му засмета довољно да одбрана Црнокосе успе да се врати и интервенише приликом ударца ка голу. У завршници утакмице, још две шансе за домаће имао је Павловић, али су обе остале неискоришћене. ФК Чајетина остварио је други тријумф у пролећном делу првенства, укупно девети ове сезоне, тако да са 30 бодова заузима седмо место на првенственој табели. У наредном колу, очекује их гостовање екипи ГП Златибора из Ужица. ФК Чајетина – ФК Црнокоса Косјерић 1-0 (0-0) Стрелац: Дарко Луковић у 71.минуту Стадион: Терен „Хотела Палисад“ (са вештачком травом) Жути картони: Спасенић В, Спасенић Д, Дедић – Вукосављевић, Стефановић Б, Митрашиновић. ФК Чајетина: Јечменица, Спасенић В. (од 79.мин. Павловић), Спасенић Д, Цвијетић, Мићић, Росић, Дедић, Ћалдовић,Шуњић, Луковић, Лазовић (од 63.мин.Цветић Б.). Тренер: Дарко Видић. ФК Црнокоса: Цајић, Стефановић Н, Патовић, Тошовић, Вукосављевић, Стефановић Б, Јовановић,Обрадовић, Митрашиновић, Стојановић, Дробац. Тренер: Зоран Кијачић. Судија: Ј. Јевтић (Бајина Башта) Ппомоћници: И. Филиповић (Биоска), У.Шаренац (Ужице) Делегат: П. Мршевић (Прибој).