Фудбалери Златибора са беле тачке до нова три бода

У 5. колу Зоне Дрина, фудбалери Златибора савладали су на свом терену екипу Златара из Нове Вароши са 1-0, голом Владимира Мудринића из пенала у 90. минуту. Чајетинци су до нова три бода дошли после много муке. У самој завршници, досуђени једанаестерац изазвао је велико негодовање у гостујућем табору, у значајној мери изазвано неким претходним судијским одлукама, тако да је дошло до општег вербалног сукоба на терену, који, срећом, није прерастао у нешто озбиљније.

У веома "тврдој", рововској борби оба тима, виђена је само по једна озбиљна шанса за гол. Расплет утакмице могао је бити потпуно другачији да су гости искористили стопостотну шансу за гол у 62. минуту, када је Перић заобишао голмана Златибора, Лучића, шутирао са десетак метара у празну мрежу, али је Станић уклизавањем спасао свој тим, избацивши лопту са гол линије. Домаћи су имали прилику у 76. минуту, када је у казненом простору гостију Ненадовић "спустио" лопту Луковићу, који је "из трка" шутирао преко гола.

Пресудни моменат меча био је 89. минут, када је Брадоњић оборен у казненом простору Златара, а судија Мирковић показао на белу тачку. Већ поменути протести гостију, чини се, нису толико били проузроковани самом одлуком да се досуди пенал за госте (који је оправдано досуђен), већ неким претходним судијским одлукама. Десетак минута раније, гости су тражили једанаестерац, који није досуђен, а нешто касније су тражили искључење Владана Луковића, за којег су сигнализирали да је после једног дуела намерно ударио свог чувара.

Златибор и после пет одиграних кола заузима водеће место на табели, са максималним учинком. Ипак, на опрез позива чињеница да је ово други узастопни меч на "Швајцарији" који је добијен после доста проблема, пре свега због недостатка правих решења у нападу.

ФК Златибор: Лучић, Јездимировић, Милосављевић (од 61. Тодоровић), Пилица, Станић, Костадиновић, Брадоњић, Мудринић, Луковић, Хамзић (од 61. Лазовић), Ненадовић. Тренер: Милан Чанчаревић