Футсал: Сјајан дерби и прво место за Златибор (видео)

Футсалери Златибора на утакмици против Сјенице

Футсалери Златибора победили су Сјеницу са 12:6 у дербију осмог кола Регионалне лиге Запад, група А, на домаћем терену у Чајетини. У извандредно ефикасном мечу са великим бројем голова, чајетински футсалери су у директном дуелу са конкурентом за виши ранг преузели прво место на табели.

Екипа Златибора приредила је публици још једну занимљиву утакмицу, са великим бројем голова и прегршт занимљивих детаља. Уз то, подршка домаћих навијача носила је чајетински тим до преокрета у другом полувремену и сјајно одиграних последњих 10 минута када је Златибор постигао седам голова. Са 12 постигнутих голова, ово је била друга најефикаснија утакмица Златибора од оснивања клуба, јер су прошле сезоне победили Зенон са 16:4.

Какво ће бити вече у чајетинској дворани видело се већ у првом минуту када је Раде Глишовић после соло продора постигао први гол на мечу. Није се тада могло претпоставити да ће их до краја бити укупно 18, али је од почетка све прштало од узбуђења. Сјеница је имала свој одговор и изједначила на 1:1 преко капитена Ватића. Ново вођство домаћима доноси капитен Жељко Костадиновић, а потом се у стрелце уписује и млади Никола Бјеличић. Након што је на 3:2 смањио Кабаш, уследила је добра секвенца Златибора са два гола за један минут. Најпре се Марко Костадиновић нашао на правом месту, да би пар акција касније прелеп гол постигао искусни голман Немања Кутлешић. Није дуго трајала убедљивија предност јер Тасић смањује на 5:3, а потом и Џигал постиже гол, иако је домаћа екипа са публиком жестоко негодовала због недосуђеног фаула, па је један навијач и удаљен из гледалишта.

Гости су боље отворили друго полувреме па головима Халиловића и Тасића прелазе у вођство. Нервоза и пад у игри домаћих потрајао је до 30. минута када је уследила фуриозна завршница Златибора. Изједначујући погодак уз доста среће је постигао Немања Стојановић, а потом је предност вратио капитен Костадиновић. Сигурнију предност доноси још један млађи играч Лука Деспић, а лепу дубинску лопту у гол је главом послао Марко Костадиновић за великих 9:6. У међувремену Сјеница није искористила два пенала, а тријумф головима потврђују Жељко Костадиновић, Деспић, да би тачку ставио Немања Љубојевић, најмлађи члан екипе.

Ово је била шеста победа Златибора у лиги и са 19 бодова су презуели прво место од Сјенице која остаје на 18. У наредном колу Чајетинци дочекују екипу Шљивићи из Ивањице, такође на домаћем терену.

Златибор - Сјеница 12:6 (5:4)

Спортска дворана Чајетина, судије: Буројевић, Подрашчић.

Златибор: Кутлешић, Глишовић, Ж. Костадиновић, Филиповић, Деспић, Бјеличић, М. КОстадиновић, Драговић, Петровић, Марић, Вујовић, Стојановић, Љубојевић.

Сјеница: Фијуанин, Тасић, Џигал, Јукић, Ватић, Љајић, Станковић, Халиловић, Кабаш, Машовић, Наловић, Малићевић, Васојевић, Етовић.