Футсал: Златибор победио код куће, Мудринић дебитовао (видео)

Футсалери Златибора одиграли тек други меч код куће

Футсалери Златибора победили су Сјеницу са 2:1 у деветом колу Треће лиге Запад на домаћем терену. Чајетински тим је у дворани ТРК Златибор остварио трећи тријумф после пет узастопних утакмица на гостовањима.

До победе се дошло након преокрета против чврстих и уиграних гостију. Тим из Сјенице је дошао у вођство  у првом полувремену и веома добро се бранио организованом поставком. Иако је време одмицало, екипа Ратка Несторовића није губила смиреност. Круна лепе акције на седам минута до краја било је изједначење Златибора голом Николе Бјеличића.

Домаћи су наставили са притиском, уз све чешће укључивање голмана Кутлешића, а борбени Вељко Томић је соло продором донео преокрет на минут пре краја, чиме се на одличан начин вратио у тим.

Први меч за КМФ Златибор одиграо је ветеран Владимир Мудринић, показао је неколико добрих потеза са лоптом, а искуство бившег играча Црвене звезде, Зенита и освајача Купа са Смедеревом може бити од користи младим играчима.

Златибор је сада на деветом месту табеле са 10 освојених бодова са утакмицом мање, а Сјеница је доживела пети пораз у сезони. У следећем колу Чајетинци гостују у Бајиној Башти која има два бода више.