Футсал: Златибор поразом поздравио публику (видео)

Чајетинци поражени код куће

Футсалери Златибора изгубили су од Бајине Баште са 5:3 у претпоследњем 21. колу Треће лиге Запад. Десетим поразом у сезони екипа се опростила од домаћег терена и дебитантски наступ у овом рангу такмичења завршава са избореним опстанком у лиги.

Чајетински футсал тим се није на најбољи начин опростио од домаће публике за ову сезону јер је доживео четврти пораз на домаћем терену. Да је Бајина Башта боље расположена за утакмицу показала је доласком у вођство. Златибор изједначује голом Марка Станића, али две лепе акције гостију доносе резултат 1:3 на полувремену. Чајетинци су знатно боље кренули у другом полувремену, и Станић својим другим голом смањује на 3:2 после доброг продора Вељка Томића и правовременог додавања. Старији од браће Томић се и сам уписује у стрелце лепим поготком ударцем из даљине и изједначује резултат. После периода уједначене игре гости су у послењдњих пет минута ризиковали са голманом играчем у пољу, што им се исплатило и долазе до поготка. У последњем минуту чајетински тим не успева да изједначи већ прима још један гол, по сличном сценарију са неких претходних утакмица.

Тренер Ратко Несторовић на располагању је имао следећи састав: Кутлешић, Ж. Костадиновић, М. Костадиновић, В. Томић, Станић, Бјеличић, П. Томић, Драговић, Деспић.

Пред последње коло трећег ранга српског футсала и пред гостовање Косјерићу Златибор је безбедан, ван зоне испадања, а исто је и са Бајином Баштом која је тако два пута победила Чајетинце. Од раније је познато да ће у нижи ранг Опленац који је током сезоне одустао од такмичења, као и Еуро лидер јер је на дну табеле, док ће у бараж екипа Аранђеловца.