Протеклог петка на међустаници „Голд гондоле Златибор“ одржан је концерт бенда Рок ко фол, којим је свечано затворена још једна успешна летња сезона. У сјајној атмосфери, бројни гости уживали су у споју рок хитова и традиционалних севдах песама, извођених на јединствен и емотиван начин. Публика је певала и плесала уз специфичан микс рок звука и фолк елемената, који овај бенд чини препознатљивим и блиским различитим генерацијама.
Бенд Рок ко фол, основан 2009. године, настао је као спој музичара из САД-а, БиХ и Немачке, а занимљиво је да су прве пробе одржавали управо путем Skype-a. Данас су познати по енергичним наступима, атмосфери заједништва и поруци инклузивности коју преносе публици на сваком концерту.
Ова сезона протекла је у знаку разноврсног и богатог програма који је обухватио забавне, спортске, едукативне и друштвено одговорне садржаје. Посебно су се издвојиле новине попут радионице грнчарије, која је поред већ добро познате „Четкице и чашице“ постала једна од најпосећенијих активности, затим промоција бициклизма током целог лета – започета „Бајк викендом“, а завршена великом туром са врха Торника до подножја, као и премијерно издање “Гондола Ethno Вибе” фестивала, током кога су на оригиналан начин посетиоцима представљени стари занати, културна баштина, мода, традиционална кухиња, али и нови трендови у угоститељству, и третманима лепоте и здравља.
Поред богатог програма, овог августа обележена су и два важна јубилеја – десет година од постављања камена темељца и пет година од пуштања у рад Голд гондоле, која је данас препозната као симбол Златибора и незаобилазно место за све посетиоце. О сезони и раду "Голд гондоле" уопште, говорила је директорка "Гондоле" Бојана Божанић.
„Поносна сам што смо пуно тога урадили од тренутка када су кабине први пут кренуле овом жицом, али нисам особа која гледа уназад, већ увек хита ка новом циљу. Овде смо данас захваљујући непоколебљивој вери у цео пројекат и упорности Гондоле и представника Општине. Данас, са фантастичним тимом са којим радим, верујем да можемо много тога и само небо нам је граница. Неким садржајима смо овог лета остали доследни, трудили смо се да привучемо људе тако да буде за свакога понешто. Али сам задовољна што смо покренули и неке нове програме, који су наишли на одличан одзив, као и што могу да најавим један велики и значајан догађај – Форум гондола у октобру, који ће окупити велика имена и компаније из ове индустрије.”
Извор: ЈП Голд гондола Златибор- Чајетина