У Библиотеци „Љубиша Р.Ђенић“ у Чајетини, синоћ је уприличено вече под називом „Сећање на Ћупа“.
20 година након свог одласка, песник Михаило Ћуповић и даље разговара са својим Чајетинцима и Мокрогорцима, јер га цитирају, смеју његовим шалама, а он им својим песмама – најдрагоценијом заостваштином, одговара. Сећање на Ћупа негује и Библиотека „Љубиша Р.Ђенић“ баш онолико година колико његово физичко одсуство траје. Синоћ су се у овој установи културе окупили завичајни песници, глумци, музичари – са једне стране, и родбина, пријатељи, знанци и поштоваоци Ћуповог дела, са друге, да га се заједнички сете.
" Сећам се, сада већ далеке 1986.године, био сам позван са једном групом музичара и глумаца поводом 200 година Вука Караџића, у Аустралију. Петнаест дана у Аустралији се чула само песма "Златиборе питај Тару". Многи су од наших људи, а и од Аустралијанавца, научили ту песму, па тако увече кад седнемо они је певају. То је био неки леп омаж, у ствари, нашем Ћупу," рекао је дугогодишњи Ћуповићев пријатељ и колега, Љубивоје Ршумовић.
"Идући те прелепе јесени 2002. године у Мокру Гору са колегом сниматељем да направим интервју са завичајним писцем Михаилом Ћуповићем за тадашњу ТВ Чајетина, имала сам, као и обично, трему. О Ћупу сам зна ла пуно тога, а опет – мало. То је добро, јер значи да ћу имати доста да питам и да ће моја емисија бити занимљива и другима, јер је овај песник сам по себи занимљива личност... Ћупо нас је дочекао као прави домаћин, изневши слатко и воду", цитирала је песникиња Мирјана Ранковић Луковић свој новинарски чланак настао захваљујући емисији "Међу јавом и међ сном".
Марија Вуловић, завичајна песникиња, говорила је на поетски начин о феномену трајања једног песника и након његове смрти, потврђујући давно написане стихове Михаила Ћуповића: "И када те нема - треба да те има".
„Песничка реч Михаила Ћуповића далеко се чула и постала је заштитни знак Златибора“, рекла је, између осталог, Мирјана Црнчевић, библиотекарка Специјалне библиотеке Чигота, о дугогодишњој сарадњи Чиготе са песником и томе како су га доживљавали гости ове установе на чувеним песничким вечерима.
Овом дешавању пуном пријатељских речи, Ћупових стихова, музике, печат је дао игроказ настао према Ћуповићевим текстовима писаним крајем седамдесетих година за Караван ерског хумора, који је адаптирала Биљана Здравковић, а одиграли Мирела Марјановић и Јанко Радишић. На самом крају вечери, Љубивоје Ршумовић је , из своје колекције фотографија са изложбе „Људи које срећом срећем“, породици Михаила Ћуповића поклонио песников портрет.
снимци:Самир Аслани, Златибор ТВ