Исход нерешен, а највише се истакла судијска тројка

У 15. колу Златиборске окружне лиге, фудбалери Чајетине поделили су бодове се екипом Перућца. Утакмица на терену „Швајцарија“ завршена је резултатом 2-2; оба гола за домаћи тим постигао је Цвијетић, у 23. и 44. минуту, док су стрелци за госте били Јаковљевић у 16. и Пашић у 32. минуту. Утакмицу је обележила нервоза присутна у оба табора, поготово у другом полувремену, која је кулминирала у самој завршници, када је судија Серлаковић показао чак три црвена картона. Ипак, општи је утисак да је и сам делилац правде, неким својим одлукама, значајно допринео подизању тензије. Домаћи тим је на овој утакмици био ослабљен неиграњем капитена Оливера Лазаревића, који је одсуствовапо због повреде задобијене у претходном колу, док је стандардног голмана Гавовића, који је одрађивао суспензију, мењао млади Слободан Стопић. Домаћи тим је солидно започео меч, створивши неколико полу-шанси, од којих вреди издвојити контранапад који су извели Луковић и Лазовић, који је другопоменути завршио слабим ударцем ка голу. Већ у наредном нападу, гости су запретили преко Вуковића, који је искористио слабу реакцију одбрамбених играча Чајетине, али није успео да реализује шансу у којој се нашао. Најбољу шансу да поведу, гости су створили у 12.минуту, када је Пашић кроз средину упутио пас у казнени простор, лопту је прихватио Максимовић, који је успео да лобује истрчалог голмана Стопића, али је лопта отишла преко гола. Трећу озбиљну прилику, гости су успели да реализују- Вуковић је са десне стране убацио лопту у казнени простор домаћих, лопту је захваљујући слабој интервенцији одбране Чајетине прихватио Јаковљевић и седам метара успео да савлада Стопића за 1-0. Ипак, после почетне нервозе, домаћи састав је успео да стабилизује своје редове и да убрзо дође до изједначења. После корнера који је у 23. минуту са леве стране извео Лазовић, Цвијетић се најбоље снашао у казненом простору Перућца и успео да, са око осам метара, главом пошаље лопту иза леђа Голића за 1-1. Свега десетак минута касније, поново је дошла до изражаја слаба комуникација у задњој линији домаћег тима, која је резултирала новим вођством Перућца – лопту која је кроз средину упућена у казнени простор, Јаковљевић је неометано грудима проследио до Пашића, који искоса успева да савлада истрчалог Стопића. Ипак, изабраници Дарка Видића успели су да спрече госте да на одмор оду са предношћу. У самој завршници полувремена, поново после корнера са леве стране, Шуњић успева да упути ударац главом, а лопт која се одбила о пречку дошла је до Цвијетића, којем није било тешко да је са пет метара главом пошаље у небрањену мрежу гостујућег тима. Испоставиће се касније да ће резултат којим се отишло на одмор (2-2), бити и коначан резултат ове утакмице. Иако у наставку није било голова, узбуђења нису изостала. Од шанси које су екипе створиле и наставку, највише вреди истаћи акцију из 55. минута, после које је Максимовић, искористивши добар пас у простор, успео да затресе мрежу, али је гол због наводног офсајда поништен, чини се неправедно. Управо је ова ситуација у великој мери допринела даљем ширењу нервозе у оба састава. Сукоб је додатно продубљен после дуела Лазовића и Шерфезија, када су обојица добила по јавну опомену, а у последњих десетак минута, судија Серлаковић пропустио је да досуди два корнера за гостујућу екипу, што је довело до отворених протеста играча Перућца. Због приговора, гости су у последња два минута регуларног дела остали без двојице играча, којима је показан по црвени картон – Јаковљевић је добио други жути картон, док је Максимовићу показан директан црвени. Одмах по завршетку меча, такође због приговора, другу јавну опомену добио је и играч домаћих, Кутлешић. Чајетина је овим освојеним бодом дошла до бројке од 24 освојена поена у досадашњем делу сезоне, а у наредном колу очекује их гостовање у Пожеги, где ће играти против Ариљске Рампе. ФК Чајетина – ФК Перућац 2-2 (2-2) Терен: „Швајцарија“ на Златибору Стрелци: Цвијетић у 23. и 44. минуту – Јаковљевић у 16. Пашић у 32. минуту. Жути картони: Мићић, Дедић, Лазовић, Ћалдовић, Цвијетић, Тодорић – Костић, Шерфези, Марковић. Црвени картони: Кутлешић – Максимовић, Јаковљевић. Главни судија: Алекса Серлаковић (Ужице) Помоћници: Миљко Марић (Ужице), Ђорђе Петровић (Ужице). Делегат: Александар Божић (Севојно) ФК Чајетина: Стопић, Тодорић, Цвијетић, Кутлешић, Спасенић, Росић, Мићић, Лазовић (од 71.мин. Цветић Б.), Шуњић, Ћалдовић (од 66. мин. Дедић), Луковић. Тренер: Дарко Видић. ФК Перућац: Голић, Милошевић, Јевтић, Лазић, Костић, Вуковић, Марковић, Шерфези, Максимовић, Јаковљевић, Пашић (од 72.мин. Петровић). Тренер: Радоје Крсмановић.