Исте победе Златибора и Слоге

Фудбалери Златибора победили су Железничар код куће да са 4:0 у 31. колу Српске лиге Запад. Екипа Предрага Ристановића је на Швајцарији дошла је до 71. бода у сезони, али истим резултатом је и Слога савладала Карађорђа и остала на првом месту са 73 бода.

Стрелци за Златибор су били Владимир Ћировић у осмом минуту, Алекса Вујић у 12, Дејан Видић у 28. минуту и Јован Кастратовић у 83. минуту.

Златибор у следећем колу игра против Полета у Љубићу, док Слога гостује Смедереву. Тим из Чајетине потом дочекује аранђеловачку Шумадију, па гостује Карађорђу, док Пожежани у последња два кола играју против Јединстав са Уба у Пожези, па гостују у Прибоју против ФАП-а.

Домаћи састав је већ у првом полувремену решио питање победника, а нападе у уводних неколико минута голом је крунисао Ћировић у осмом минуту својим 19. поготком у првенству. Убрзо је после дубинске лопте повисио предност Вујић, да би трећим голом на мечу у 28. минуту Видић отклонио све дилеме да је преокрет могућ. У наставку је екипа Златибора још нападала, али је и показала велико одуство концетрације јер су играчи промашивали изгледне шансе и правили непотребне прекршаје.

Гости из Лајковца први шут у оквир гола упутили су у 56. минуту, али ништа прецизнији нису били ни Златиборци све до 83. минута када резервиста Кастратовић поставља коначних 4:0 после смушене реакције одбране.

Овим поразом Железничар је остао на на 32 бода и сада су у зони испадања јер их је претекао ФАП победивши Мокру гору као гост са 2:0.

Златибор: Дивац, Миличић, Србијанац, Јокић, Анђелковић, Радуловић, Ристивојевић (Младеновић), Павловић, Видић, Вујић (Лазовић), Ћировић (Кастратовић).

Железничар: Лангура, Терзин, Стојковић, Марјановић, Чоловић, Павловић, Милановић, Станковић, Ристић.