Карате: Девет медаља за Рујно на такмичењима у Темерину

На Купу Србије за петлиће, пионире и полетарце, одржаном у Темерину, каратисти Рујна освојили су једну златну и по две сребрне и бронзане медаље. У оквиру овог турнира одржан је и "Тао гран при", где су Чајетинци освојили злато, два сребра и бронзу.

До злата у катама (појединачно) дошла је Ања Милосављевић, сребро су освојиле Аница Радибратовић и Петра Божић, док су бронзе освојила двојица такмичара у борбама - Јанко Гукић (до 45 кг, 2008. годиште) и Вук Милосављевић (до 45 кг, 2009. годиште). На Купу су учествовали још: Николина Тодоровић, Теодора Милић, Јована Аћимовић, Ведрана Селаковић, Драган Ћировић и Дарко Лазаревић.

На "Тао гран прију" до злата је дошао Милош Новаковић, док је сребро припало дебитанту, Миловану Бошковићу. До истог одличја у борбама дошла је и Исидора Пајевић. Вања Мићић освојила је бронзану медаљу у катама.

Такмичење је окупило око 350 такмичара из 30 клубова, а организовали су га Шотокан карате савез Србије и КК Тао С из Темерина.

[easy_image_gallery gallery="966"] (извор и фото: КК Рујно)