Осим што је пожар на Регионалној санитарној депонији "Дубоко" изазвао емисију штетних гасова и материја угрожавајући животну средину и здравље грађана, створен је и проблеме комуналним предузећима из девет градова и општина Златиборског и Моравичког округа, јер је одлагања смећа на ову регионалну депонију до даљег обустављено.
Регионална санитарна депонија "Дубоко" почела је са радом 2011. године. На њој се више од деценије одлаже отпад из девет градова и општина Златиборског и Моравичког округа. Пожар који је почетком маја захватио велики део депоније, други је ове године и осим што је угрозио животну средину и здравље грађана Ужица и околних места, створила је проблеме комуналним предузећима јер је одлагање смећа на ову регионалну депонију до даљег обустављено.
„Пошто је депонија „Дубоко“ привремено престала са пријемом комуналног отпада из свих општина и градова оснивача, тако смо и ми приморани да тренутно комунални отпад који се прикупи на територији наше општине одлжемо на стару депонију „Брегови“, а на њу се тренутно одлаже помешани комунални отпад који ће се касније превозити на санитарну депонију „Дубоко“ када крене са радом. Оно што апелујем на грађане је да сада посебно обрате пажњу на примарну селекцију отпада, јер у овом моменту сав примарно селектован отпад депонујемо овде код нас у предузећу, у велике аброл контејнере od 32 кубика тако да ћемо, надам се, издржати. Имамо неки број нових контејнера које смо довезли из Дубоког да овај период, док депонија не буде примала отпад, сав сакупљени примарно селектован отпад одлажемо код нас, да би га касније одвезли у Дубоко на даљи третман“, каже Срђан Пантовић, директор КЈП „Златибор“ Чајетина.
Иначе, депоновање отпада на Регионалну депонију Дубоко, КЈП „Златибор“ Чајетина плаћа на месечном нивоу око 2,5 милиона динара, док према Оснивачком уговору у финансирању рада и улагање у инвестиције Предузећа „Дубоко“ општина Чајетина учествује са 4,5 % .