Седми конкурс за Најбоље едукаторе Србије отворен је и трајаће до 01.07.2020. када истиче рок за слање пријава.
“Конкурс отварамо у посебном тренутку за нашу земљу, али и за цео свет. Спроводимо га у време када је планета захваћена глобалном пандемијом, када су школе затворене, а наставници имају још захтевнију улогу, јер образовање не сме стати. Због тога поред Основног обрасца за Најбољег едукатора Србије, отварамо и ‘ванредни’ и тражимо најбоље наставнике у доба пандемије.” – пише у саопштењу које шаље удружење Живојин Мишић, организатор конкурса.
Поред наставника који испуњавају оно што се тражи у основном обрасцу, тражи се наставник који у доба пандемије образовање, наставу и вештине ученика чини изузетним. Наставник који спаја образовање и живот, који брише границе обавезног и потребног. Оног који својим идејама помаже ученицима да схвате смисао живота, саосећања, рационалности, емпатије и оптимизма. Овај ,,ванредни” конкурс је за све оне који су одлучили да искоче из свих до сада познатих оквира и одлучили да заједно са својим ученицима промене свет од јуче, на свет од сутра. За све наставнике који показују изузетне вештине, креативност иновативност у ванредном стању у којем се налази цело човечанство.
Помозите нам да их откријемо, тако што ћете их пријавити и стати иза свих њихових вредности и квалитета!
На овогодишњем конкурсу биће изабрано и награђено укупно десет учитеља и/или наставника основних и средњих школа у Србији.
Као и претходних година, потенцијалне Најбоље едукаторе Србије могу пријавити ученици, родитељи, колеге, сарадници, свако ко сматра да познаје изузетног наставника, преко пријавне форме на сајту Удружења, на следећем линку: хттпс://нес.зивојинмисиц.рс/.Избор се врши у неколико селекционих кругова, а проглашење најбољих и свечана додела награда очекују се крајем године. За све изабране најбоље едукаторе обезбеђена је новчана награда чији се највећи део искључиво може утрошити на побољшања активности са ученицима, чиме се подржава њихов рад и побољшава квалитет и обим њихових активности, а тиме и образовни систем Србије, кажу из Удружења.
Извор: Зелена учионица