Кошарка: 11. узастопна победа за Златибор

Кошаркаши Златибора

Кошаркаши Златибора победили су Нови Пазар на гостовању са 81:75 у 24. колу Адмирал бет Кошаркашке лиге Србије. Чајетински тим је тријумфовао 11. узастопни пут у домаћем такмичењу и после једног од тежих гостовања у лиги и даље има најбољи скор, са три утакмице мање.

Златибор је у веома тврдом и неизвесном мечу најбоље одиграо четврту четвртину у којој је направио серију 9:0 и довољно се одвојио средином периода да очува разлику. Екипа је шутнула чак 40 тројки, и убацила је 10. Поново је била скраћена ротација са одсуство повређених играча, али је Златибор успео да одигра довољно квалитетно у одбрани у битним моментима и дође до 16. победе у такмичењу.

Публика у Доуш дворани уживала је у дуелу двојице најбољих играча лиге, Душана Кутлешића и Фахрудина Мањгафића. Чајетински капитен био је успешнији са 28 поена, пет скокова, четири асистенције и девет изнуђених фаулова, док је крилни центар Пазараца убацио 24 поена, од чега 21 у првом полувремену. Велики допринос победи Златибора дало је свих девет играча, а Немања Протић је убацио 15 поена уз пет асистенција, док је Димитрије Николић други пут узастопно уписао дабл дабл са 13 поена и 10 скокова.

Златибор има 16 победа и пет пораза, док је на врху табеле Динамик са скором 15/8 који у недељу игра против ОКК Београда. Чајетинци ће у среду играти надокнаду утакмице 17. кола против Вршца на домаћем терену, а потом ће наредног викенда угостити Здравље.

Нови Пазар - Златибор 81:75 (20:23, 24:21, 16:16, 15:21)

Дворана: Доуш арена, гледалаца: 200, судије: Пецељ, Седлар, Дашић.

Нови Пазар: Николић 20 (8ск, 7ас), Палтаџи, Милић, Нумановић 3, Кулунџић, Микавица 15, Мањгафић 24 (8ск), Муратовић 2, Радомировић 3, Ђуловић, Шаренац 3, Исламовић 5.

Златибор: Протић 14 (5ас), Чабрило 2, Аџић, Кутлешић 28, Грубелић 5, Ђуран 11, Јовановић 9, Тадић 5, Николић 13 (10ск).