Кошарка: Четврти везани пораз Златибора

Кошаркаши Златибора изгубили су од Динамика резултатом 95:79 у 26. колу Кошаркашке лиге Србије. Ово је четврти узастопни пораз чајетинског тима у домаћем првенству којим су угрозили трећу позицију на табели.

Екипа Страјина Недовића је добро отворила меч, са шест везаних поена центра Бојана Станојевића, а убрзо је дошла и до предности 13:4 поенима Кутлешића. Играли су гости по плану у првих 10 минута и имали вођство (21:26). Ипак, у другој четвртини је дошло до великог пада који је одредио исход сусрета. Дорћолци су покушали са променама у одбрани, што је дало резултат јер Златибор није имао решења на зону. Динамик је други период добио са чак 19 поена разлике (32:13), а у другом полувремену код гостију није било довољно агресивности, енергије и добрих решења како би се направило преокрет.

Најефикаснији код победника био је Словенац Грегор Глас са 31 поеном и пет скокова, који је одиграо одличан меч након опоравка од коронавируса. Бојан Томашевић је додао 14 поена уз седам ухваћених лопти док је Мирослав Пашајлић постигао 13 поена.

У екипи Златибора у којој су сви играчи добили минутажу, двоцифрен поентерски учинак имали су Драгослав Папић (16), Брендон Мекој (13) и Андрија Марјановић (11).

За Чајетинце је ово четврти узастопни пораз на трећем везаном гостовању, а по распореду и наредна три меча играју на страни, против Колубаре, Радничког и Слоге, а у међувремену их очекује и четврти балон АБА2 чији су домаћин. Златибор тренутно има 16 победа и девет пораза на трећем месту, док је иза њих Нови Пазар са скором 15/9 и утакмицом мање, али и лошијим међусобним скором, с обзиром да га је Златибор победио у оба овосезонска сусрета.

Динамик - Златибор 95:79 (21:26, 32:13, 22:22, 20:18) Дворана: Динамик арена, судије: Обркнежевић, Стрика, Хаџић. Динамик: Милијашевић, Пашајлић 13, Глас 31 (5ск), Стефановић, Радовановић 3, Светозаревић, Циани 2, Томашевић 14 (7ск), Васиљевић 8, Бабовић 3, Ђорђевић 8 (5ас). Златибор: Чабрило 2, Кутлешић 9, Марјановић 11, Јоксимовић 5, Митровић 2, Јефтић 3, Ризнић 4 (5ск), Воркапић 8, Папић 16, Мекој 13 (5ск), Станојевић 6, Павловић. Фото: КК Динамик М. Ј.