Кошарка: Драматични дерби са Вршцем припао Златибору

Драматичан дерби Златибора и Вршца

Кошаркаши Златибора Голд гондоле победили су екипу Вршца са 87:85 у 22. колу Адмирал бет Кошаркашке лиге Србије у Спортској дворани у Чајетини.

Тим Страјина Недовића је прекинуо низ од два пораза и у трећем узастопном дербију је дошао до 17. победе у сезони иако није одиграо на највишем нивоу квалитета. Меч је решен у последњим секундама када је Виктор Ковачевић закуцао на додавање Брана Ђукановића.

Чајетински тим је успео да прву четвртину заврши у егалу, упркос очајном почетку јер су надахнути гости повели серијом 9:0. Прилагођавање на судијски критеријум, погођене тројке и погоци из офанзивног скока, довеле су до боље нападачке игре Златибора, али је у одбрани било пропуста, што се видело и у последњем нападу друге четвртине када је Филипс закуцао за 43:45 на полувремену.

У наставку је Златибор покушавао да се ослободи тензије са почетка утакмице, али је тим Вршца са широким фондом играча држао прикључак, а чак је и преузимао вођство, а серијом 8:0 у трећем периоду вратио неизвесност у овај дерби. На почетку последње четвртине се повредио Димитрије Николић након што се оклизнуо, што је додатно унело немир у домаћи тим.

Вршчани су повели са 85:80 у финишу, и имали су три поена вишка у последњем минуту. Ипак, капитен тројком доноси изједначење, а након добре одбране Златибор добија прилику за победоносни напад, који су у кош претворили Ђукановић и Ковачевић после добре сарадње.

Најефикаснији у победи био је управо Брано Ђукановић са 29 поена који је за три поена шутирао 5/7 и 12/12 са слободних бацања. Стрелац победоносног коша Виктор Ковачевић је убацио 15 поена уз седам скокова, док је Милош Глишић постигао 11 поена уз 10 скокова што му је најбољи учинак од како је стигао у тим Златибора пре месец дана.

У тиму који води млади тренер Лазар Спасић уз помоћ искусног Мирослава Николића је најефикаснији био Стеван Јовановић са 16 поена. Први пут ове сезоне се на паркету нашао играч Вршца Жига Јурчек, након што је паузирао због здравствених проблема.

После 22 утакмице Златибор и Вршац имају исти учинак од по 16 победа и шест пораза, а лидер Војводина и другопласирани Спартак своје утакмице играју у среду.

Златибор Голд гондола – Вршац 87:85 (22:22, 21:23, 26:21, 18:19)

Спортска дворана Чајетина, гледалаца: 310, судије: Јовчић, Весковић, Милојевић.

Златибор ГГ: Захирагић, Милошевић, Глишић 11 (10ск), Лјутић, Ђукановић 29 (5ас), Николић 9 (4ск), Матовић, Смиљанић 6 (4ск), Шпан 4 (5ас), Ковачевић 15 (7ск), Ребец 13 (7ск), Чорбић.

Вршац: Симић 14 (5ас, 7ск), Ђорђевић 10, Стефановић, Шебрек 4, Сл. Јовановић 14, Јурчек 8, Филипс 9 (5ас), Ст. Јовановић 16 (5ск), Недељковић, Хаскин 7, Јековић 3.