Кошарка: Хелиос зауставио Златибор

Кутлешић у дуелу против Хелиоса

Кошаркаши Златибора поражени су од Хелиоса са 69:76 у деветом колу АБА2 лиге које се игра на турниру у Бања Луци. После убедљиве победе у прошлом мечу, Чајетински тим је поново имао проблема са шутем за три поена и доживео је четврти пораз у такмичењу.

Златибор је после уједначеног првог полувремена, одиграо веома слабо трећу четвртину када је словеначки тим стигао и до највеће разлике од 18 поена. Чајетинци су на овом мечу убацили само шест тројки из 27 покушаја, није шутерски бриљирао ни Хелиос (5/22), али је имао 13 скокова више.

Најефикаснији у пораженом тиму био је Душан Кутлешић са 19 поена уз пет асистенција, док је Алекса Чабрило уписао 11 поена и осам скокова. За Сансе је 18 поена постигао Леон Шантељ, док су по 11 ималии Урбан Оман, Блаж Махковиц и Венки Џоис

Тренер Страјин Недовић честитао је Хелиосу на заслуженој победи рекавши да су и против Борца показали да су сјајна екипа која игра добру кошарку.

"На полувремену је било два разлике за Хелиос, али мислим да су имали 10 скокова више. Невероватан пад наше екипе у трећој четвртини. Мислим да смо у једном периоду дали само шест или седам поена, а у оваквим утакмицама против оваквих екипа је то тешко надокнадити. Четврта четвртина је била апсолутно у нашу користјер смо показали неку енергију и одређен квалитет. Малтене смо стигли на четири разлике и ту је пар напада на четири разлике нисмо имали среће. Да је неки шут споља ушао, врло лако би могли да дођемо и до победе."

Трећи меч у Бањалуци Златибор ће одиграти у петак против сарајевских Спарса који су у осмом колу уписали тријумф против Широког, у деветом су изгубили од Борца, а од недавно их поново води искусни тренер Миодраг Кадија који је заменио Зорана Кашћелана. Потом ће по повратку одиграти утакмицу Кошаркашке лиге Србије против Слодеса, у понедељак од 18 часова у Чајетини.

Златибор – Хелиос 69:76 (15:19, 18:16, 20:22, 26:19)

Дворана: Борик, гледалаца: 50, судије: Мустапић, Каровић, Јањушевић.

Златибор: Протић, Чабрило 11 (8ск), Аџић, Кутлешић 19 (5ас), Грубелић 9, Ђуран 5, Јовановић, Јоксимовић 2, Тадић 6, Николић 10, Рос 7.

Хелиос: Братец, Ферме 3, Пашајлић 9 (5ас), Миртич, Ирвин 9 (6ас), Оман 11, Махковиц 11, Џоис 11, Сирц, Препелич 4 (12ск), Шантељ 18.