Кошарка: Партизан бољи од Златибора у пријатељском мечу

Кошаркаши Златибора изгубили су од Партизана резултатом 76:59 у пријатељскоам мечу у дворани у Чајетини.

Тим Александра Матовића је другу четвртину добио са 25:8 и тако обезбедио пут ка победи, иако су домаћи смањили на пет поена заостатка у последњем периоду. За црно - беле је поново заиграо Раде Загорац после два и по месеца паузе због повреде уписавши 10 поена, а најефикаснији је био Ерик Мика са 15.

Чајетинци су имали одличну припрему за четвртфинале Суперлиге против Црвене звезде, са екипом која претендује на титулу првака а најефикаснији су били Никола Павловић и Андрија Марјановић са по 12 поена. Капитен Златибора Богдан Ризнић није могао да наступи против бившег клуба због повреде. Још једном се показало колики је значај играња на високом новоу против најјаче конкуренције у земљи, само је жал што хала није могла да буде пуна због мера против ширења коронавируса.

У првој четвртини Златибор је парирао београдским црно-белима, а расположен је био Марјановић који постиже две тројке. Иако је пријатељски меч, оба тима су играла агресивну одбрану, а Чајетинци су повели са 15:11. Ипак, гости затварају први део са 5:0 па је после 10 минута било 15:16.

У другом периоду Чајетинци су имали потешкоћа да се носе у контакт игри и рано су искористили бонус. Све теже су у нападу проналазили добра решења, а Матовићев тим је боље контролисао и скок што користи да тројком Дангубића поведе са 33:20. Чајетинци су дуго били на пет постигнутих поена, укупно су их у другој четвртини убацили осам па је Партизан на полувремену водио са 40:24.

После скоро три минута без поена на обе стране, Пејџ постиже тројку којом доноси највећих плус 19 за београдског великана. Уследила је ефикаснија игра на обе стране, домаћи реализују неколико везаних напада и тројком новог играча Миљанића смањују на 53:43. У следећем нападу поентирао је и Партизанов новајлија Степановић, а после три периода било је 55:44 за Партизан. Трећом тројком расположеног крилног центра Павловића Златибор смањује смањује на 49:54. Ипак, у наставку се Партизан поново одлепио и дошао до сигурне победе. У последњем периоду пету личну грешку добио је Душан Кутлешић, који је имао проблема са судијским критеријумом.

Златибор - Партизан 59:76 (16:15, 8:25, 20:15, 15:21)

Златибор: Протић 3, Чабрило 2, Остојић, Кутлешић 7, Марјановић 12, Весовић, Јоксимовић 4, Миловановић 2, Воркапић 9, Миљанић 8, Милошевић, Павловић 12.

Партизан: Мика 15, Загорац 10, Пејџ 8, Дангубић 12, Перкинс, Јанковић 9, Томас, Трифуновић 14, Мозли 4, Степановић 4.