Кошарка: Победа Златибора у одличном дербију

Кошаркаши Златибора Немања Протић и Лакуинтон Рос на утакмици против Младости

Кошаркаши Златибора победили су Младост резултатом 89:75 у 11. колу Адмирал бет Кошаркашке лиге Србије на домаћем терену у сјајном мечу који је оправдао епитет дербија. Нови одличан меч одиграо је Лакунтон Рос, ког су добро испратили саиграчи и приближили екипу врху табеле.

Серија 13:0 на отварању утакмице прокрчила је домаћима пут ка победи, иако се тим из Земуна приближио на три поена заостатка у трећој четвртини (59:56). Ипак, комплетна игра у нападу и одбрани одржала је разлику Чајетинаца и донела шесту победу у сезони. Најефикаснији на мечу био је Американац Рос са 28 поена, од тога 22 у првом  полувремену, уз 14 скокова за укупно 41 индексни поен. Капитен Душан Кутлешић је 14 од 17 поена постигао у другом полувремену, нови центар Димитрије Николић је у првом мечу пред чајетинском публиком уписао 14 поена и седам скокова, док је Немања Протић по опоравку од повреде убацио 13 поена уз шут 4/7 за три.

Сада већ препознатљиви шутерски ритам Лакуинтона Роса обележио је прву четвртину и повео домаће ка двоцифреној разлици

Младост је трећи пут у последње три сезоне поражена у Чајетини, а тим је поново имао проблема са шутем из игре јер су убацили само четири тројке из 22 покушаја. У екипи Младости је 22 поена убацио Страхиња Гавриловић, док је 18 скупио Отис Ливингстон.

После 11 првенствених кола Златибор и Младост имају по шест победа и пет пораза, а у наредном колу екипа Страјина Недовића гостује Слоги у Краљеву.

Златибор - Младост 89:75 ( 31:15, 21:23, 13:22, 24:15)

Дворана: Спортски центар Чајетина, гледалаца: 300, судије: Обркнежевић, Стефановић, Пешић.

Златибор: Протић 13, Чабрило, Кутлешић 17, Грубелић 5, Весовић, Ђуран 5, Јовановић, Јоксимовић 2, Тадић 5 (8ас), Николић 14, Рос 28 (14ск).

Младост: Ливингстон 18, Клавжар 4, Милосављевић 4, Гавриловић 22, Бојић 6, Гипсон 6, Белић 5, Миленковић 7, Ковачевић 2, Живојиновић, Сар 2.