Кошарка: Пораз Златибора, Јоксимовић лакше повређен

Минут ћутања на утакмици ФМП-а и Златибора

Кошаркаши Златибора Голд гондоле изгубили су од ФМП-а са 112:81 у другом колу Суперлиге на гостовању у Железнику. Меч је обележила повреда Лазара Јоксимовића који је у првој четвртини незгодно пао на главу, али је прошао без озбиљнијих последица, иако је прекид док му се указивала помоћ трајао двадесетак минута.

Меч је почео минутом ћутања због трагедије у којој у којој је осморо ученика и један радник обезбеђења погинуло у школи „Владислав Рибникар“ у Београду. Актери утакмице су потом изјавили да је у таквим околностима било тешко играти кошарку.

Чајетински тим је био без Брана Ђукановића и Марка Тејића, као и Јоксимовића који се повредио у трећем минуту. У првом полувремену Чајетинци су одиграли уједначен меч, имали су и вођство, и држали су прикључак до средине треће четвртине. Домаћи су тада дошли до велике разлике, а у другом полувремену су убацили чак 63 поена.

Најефикаснији у поразу екипе Страјина Недовића био је Џордан Вотсон са 23 поена, док је Санди Грубелић постигао 16 поена и седам скокова, а Алекса Чабрило је убацио пет тројки из девет покушаја, за 15 поена. За тим из Железника је 22 поена уписао Бо Бич, а 16 поена и седам скокова је скупио Ранко Симовић.

Меч је одигран у Железнику због замењеног домаћинства на молбу ФМП-а који игра и плеј оф АБА лиге са Цедевитом. У следећем колу Златибор поново гостује, против Спартака у Суботици,наредне среде.