Кошарка: Сигурна победа Златибора у Ваљеву

Сјајана нападачка представа Златибора

Кошаркаши Златибор Моцарта победили су екипу Металца са 88:76 на гостовању у другом колу Адмирал бет Кошаркашке лиге Србије. Чајетински тим је одиграо добар меч током којег је имао и већу разлику и чиме задржава максималан учинак на почетку сезоне.

Већ у уводним минутама видела се решеност Чајетинаца да оправдају улогу фаворита на првом овосезонском гостовању. Лаким поенима у рекету и из контранапада, који су произилазили из агресивне одбране над спољним играчима Металца, предност екипе Страјина Недовића брзо је расла. Све грешке Металца противник је зналачки користио, погађао из свих позиција, а једино су Филипс и Вудраговић продорима донекле парирали гостима.

У једном моменту друге четвртине на семафору је стајало чак 41:17 за екипу из Чајетине, и победник се већ тада дао назрети. Само чудо је требало Ваљевцима да достигну уверљиву предност Златибора. До њега није дошло, јер су све конце игре биле у рукама Недовићевих изабраника који су меч мирно и сигурно привели крају, и поред само 12 убачених поена у последњој четвртини.

Најефикаснији у тиму Златибора био је Петар Вујачић са 28 поена, уз 4/7 за два поена и 6/10 за три. Истакао се и Лазар Јоксимовић са 13 поена, шест скокова и пет асистенција, док је капитен Брано Ђукановић убацио 10 поена бившем клубу. Са друге стране, по 20 поена за Ваљевце постигли су Лука Вудраговић и Џеремаја Гембрел.

Пред чајетинским тимом је сада утакмица у НЛБ АБА2 лиги против бањалучког Борца у Чајетини, у уторак 15. октобра, а потом у Чајетину у оквиру КЛС-а долази Слога.

Металац – Златибор Моцарт 76:88 (14:28, 22:24, 15:24, 25:12)

Дворана: Хала спортова "15. септембар", гледалаца: 350.

Металац: Океке 8, Филипс 16, Миличевић, Рутешић 3, Мргић 2, Гембрел 20, Марковић 5, Пајић, Обрадовић, Грковић 2, Лазић, Вудраговић 20.

Златибор Моцарт: Захирагић 6, Пауновић 9, Ђорђевић 3, Вујачић 28, Глишић 9, Терзић, Ђукановић 10, Матовић, Смиљанић 5, Kовачевић 5, Јоксимовић 13, Чорбић.