Кошарка: Трећи везани тријумф Златибора за крај лигашког дела АБА2

Душан Кутлешић

Кошаркаши Златибора победили су екипу МЗТ-а са 88:84 у 13. и последњем лигашком колу АБА2 лиге. Чајетински тим је одиграо још један сјајан меч и против лидера такмичења дошао до трећег узастопног тријумфа, осмог у сезони.

У тиму Страјина Недовића најефикаснији је био капитен Душан Кутлешић са 25 поена уз осам асистенција и 12 изнуђених фаулова за укупан индекс 34. Искусни плеј Немања Протић убацио је 22 поена, а поново је на крају потврдио тријумф са слободних бацања. Центар Димитрије Николић постигао је 15 поена уз такође важне пенале у финишу, док је Алекса Чабрило уписао дабл дабл са 12 поена и 11 скокова.

Златибор је овом победом избегао осмо место и састајање управо са македонским тимом који ће бити домаћин плеј офа. Тако ће Чајетинци у четвртфиналу играти против Хелиоса, а остале парове чине Борац Бања Лука - Младост, МЗТ - Сутјеска и Широки - Спарс. Доигравање ће се одиграти у Скопљу од 13. до 17. априла.

Чајетински састав је у добром ритму почео утакмицу и одлично парирао тиму који је највише показао у досадашњем току лиге. На сваки погођен шут македонског тима одговарало се такође погоцима, како за два тако и за три. Кутлешић, Чабрило и Николић су добро проналазили простор за шутеве, а добру комбинацију лепих пасова два пута су показали Кутлешић и Тадић. Серија Златибора 20:0 (од 9:12 до 29:12) обележила је прву четвртину и донела је испоставиће се пресудну предност за формалне домаћине.

Маестрална игра Недовићеве екипе наставила се у другом кварталу када се стиже и до плус 20 36:16. Ипак, уследио је одговор скопског тима који се све више ослањао на јаку и високу унутрашњу линију. Наставио је МЗТ да смањује разлику и у другом полувремену, а били су очигледни проблеми Златибора са мањком играча јер је Ђуран наступио под боловима. Чајетинци су успевали да држе разллику, иако једноцифрену, а веома важан кош постигао је резервиста Стефан Аџић када је после украдене лопте направио продор до коша и донео тиму плус осам.

У последњој четвртини сјајни Кутлешић је искључен због пете личне, али је расположени Протић пронашао нападачки ритам и био нерешив проблем за одбрану МЗТ-а. Иако су Скопљани стигли до изједначења 82:82, Златибор је боље одиграо завршницу, противник прави неспортски фаул у последњем минуту и победа одлази у Чајетину.

Златибор је први пут од успостављања овог формата такмичења везао три победе на једном АБА турниру.

Златибор - МЗТ Скопље 88:84 (29:14, 15:21, 21:22, 23:27)

Дворана: Пецара, судије: Терлевић, Станковић, Лепетић.

Златибор: Протић 22, Чабрило 12 (11ск), Аџић 2, Кутлешић 25 (8ас), Грубелић 2, Весовић, Ђуран, Јоксимовић, Тадић 10, Николић 15.

МЗТ Скопље: Крстевски, Дејвис 15 (10ск), Николов 11, Кари 5, Робев 7, Мекић 19 (11ск), Иванов, Д. Стојановски 4, В. Стојановски, Милошевић 17, Рикић 6.