Кошарка: Убедљива победа за прво место и пласман на Куп

Детаљ са утакмице Златибор - Војводина

Кoшаркаши Златибора савладали су Војводину са 87:65 у 15. колу Адмирал бет Кошаркашке лиге Србије чиме су освојили прво место на половини такмичења и изборили пласман на финални турнир Купа Радивоја Кораћа. Чајетинци ће последњи меч у години одиграти такође у Чајетини у недељу од 18 часова против Динамика.

Чајетински тим је једну од најважнијих победа у сезони изборио са неочекивано великом разликом и обезбедио прво место после првих 15 кола првенства. Од првог минута Златибор је био бољи тим, отворио је утакмицу са три тројке наговестивши какво ће шутерско вече имати. Врло брзо је тим Страјина Недовића дошао до двоцифреног вођства против Новосађана, серија 12:0 увећала је разлику, а резултат прве четвртине 26:6 је био права слика односа снага. Златибор је имао бољи шут, а ритам који је наметнула прва петорка са Протићем, Ђураном и Николићем добро је испратио и Кутлешић по уласку са клупе. Смањивали су гости разлику у пар наврата до 10 поена, али Затибор није дозволио преокрет, није га пореметио ни краткотрајни нестанак струје, па је у другом полувремену разлика ишла и до 28 поена.

Цела екипа је одиграла сјајан меч против Новосађана, а најефикаснији је био Филип Ђуран са 20 поена (4/5 за три) и шест скокова, Санди Грубелић је додао 19 поена (4/8 за три), док је Немања Протић поделио девет асистенција уз 15 поена колико је постигао и Димитрије Николић уз седам скокова. Војводина је била ослабена неиграњем центара Николе Гаћеше и Драгана Марића, а најефикаснији је био млади Лука Недељков са 16 поена.

Оба тима су претходног викенда играли утакмице АБА2 лиге, у којој је екипа Мирослава Николића везала два пораза. Ово је био други међусобни дуел у овој сезони са регионалним такмичењем и други тријумф Чајетинаца који сада имају победу више.

На половини Адмирал бет КЛС-а Златибор има учинак од 10 победа и пет пораза, као и Слога од које је бољи у међусобном дуелу и зато је боље пласиран на табели. Чајетинци су ове сезоне савладали и кошаркаше Младости, па их ни њихова евентуална победа у Лесковцу не може скинути са првог места. Атмосфера у чајетинској дворани је била можда и најбоља од почетка сезоне, а прилика да се пласман на Куп Радивоја Кораћа прослави је већ у недељу против Динамика код куће од 18 часова.

Златибор - Војводина 87:65 (26:6, 18:27, 29:14, 14:18)

Спортска дворана Чајетина, гледалаца: 350, судије:

Златибор: Протић 15 (9ас), Чабрило 2, Аџић, Кутлешић 9, Грубелић 19, Весовић, Ђуран 20, Јовановић, Јоксимовић 2, Тадић 3, Николић 15 (7ск), Рос 2.

Вojводина: Кочић 7, Бањац, Беслаћ 6, Недељков 16, Бјелица, Миротић 5, Ракићевић 12, Вучетић 4, Нил 2, Зарић 5, Станојевић, Љубичић 8.